Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:2.67 / 4
Kursa vadītājs:Lelde Metla-Rozentāle
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Latviešu
Studiju kursa aprakstsPilns apraksts, Pilna laika
Zinātnes nozare:Politika; Salīdzinošā politika

Mērķis

1. Iepazīstināt ar salīdzinošās politikas konceptu, tā izveidi, attīstību, mērķiem, metodēm un pielietojuma iespējām, jeb sniegt atbildi uz jautājumu – KAS IR SALĪDZINOŠĀS ANALĪZE UN KĀ un KĀPĒC TO VEIKT?;
2. sniegt priekšstatu par salīdzinošās politikas izpētes objektiem, to mijiedarbību, atkarību no ārējās vides faktoriem un ietekmi uz valstu darbību, jeb sniegt atbildi uz jautājumu - KO VAR/ DĪKST/ IR JĒGA SALĪDZINĀT?;
3. IZVEIDOT PRAKTISKU UN METODISKU GATAVĪBU, SALĪDZINOŠĀS IZPĒTES ĪSTENOŠANAI, balstoties uz mūsdienu starptautiskajā politikā aktuāliem piemēriem - Eiropas vadošo lielvalstu izpēte - Vācijas, Francijas, Lielbritānijas, Itālijas, Spānijas politisko sistēmu salīdzinošā analīze.

Priekšzināšanas

1. Pamatzināšanas politikas zinātnē un starptautiskajās attiecībās: izpratne par galvenajiem politikas teorētiskajiem pieņēmumiem un starptautisko attiecību dinamiku.
2. Kritiskās domāšanas un analītiskās spējas: spēja kritiski analizēt informāciju, identificēt un vērtēt argumentus, kā arī veikt loģisku secinājumu veidošanu.
3. Izpratne par zinātniskās pētniecības metodēm: zināšanas par dažādām pētniecības metodēm, kas piemērotas politisko sistēmu, valstu politikas un prakses salīdzinājumam.
4. Bāzes zināšanas par Eiropas lielvalstu politiskajām sistēmām: priekšzināšanas par Vācijas, Francijas, Lielbritānijas, Itālijas un Spānijas politiskajām sistēmām un to attiecībām Eiropas un globālajā kontekstā.
5. Akadēmiskās rakstīšanas prasmes: spēja veikt akadēmisku pētniecību, izstrādāt argumentētu rakstisku darbu, ievērojot akadēmiskās integritātes principus, kā arī pamatzināšanas par akadēmisko citēšanu un avotu izmantošanu.

Rezultāti

Zināšanas

Šī kursa ietvaros, studenti apgūs nepieciešamās zināšanas par to, kā veikt politisko sistēmu (valstu) vai atsevišķu tās elementu salīdzinošo izpēti – novērtētu dažādu valstu politisko pieredzi un izdarītu secinājumus par kopsakarībām. Kā arī apgūs Eiropas vadošo lielvalstu politisko sistēmu izveides vēsturi, uzbūvi un perspektīvos attīstības virzienus.

Prasmes

Šī kursa ietvaros, studenti apgūs nepieciešamās iemaņas, lai patstāvīgi veiktu politisko sistēmu (Eiropas lielvalstu) vai atsevišķu tās elementu salīdzinošo izpēti – novērtētu dažādu valstu politisko pieredzi un izdarītu secinājumus par kopsakarībām.

Kompetences

Studenti spēs pielietot salīdzinošās analīzes principus, metodes un modeļus plaša spektra politikas zinātnes jautājumu izpētei, kas vērsti uz Eiropas lielvalstu darbības un stabilitātes līdzību un atšķirību identifikāciju.

Plānojums

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Starptautiskās attiecības - Eiropas studijas, SE3BakalaursObligātsLelde Metla-Rozentāle