Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Inese Paiča
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Rehabilitācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Psiholoģija

Mērķis

Teorētiski un praktiski apgūt zināšanas un prasmes grupu konsultēšanā mākslu terapijā; pilnveidot metodes grupas vadīšanas procesam dažādās profesionālajās vidēs; pilnveidot zināšanas, prasmes un kompetenci par dažādu grupu veidu organizēšanu un vadīšanu dažāda vecuma un problēmu klientu/pacientu grupām.

Priekšzināšanas

Personības un attīstības psiholoģija, Individuālā konsultēšana mākslu terapijā un psihodinamika, Izvērtēšanas principi un process mākslu terapijā, Profesionālās izaugsmes grupa, Specializācija I.

Rezultāti

Zināšanas

Studenti apraksta grupas veidošanas, vadīšanas un attīstības principus; analizē un salīdzina grupu konsultēšanas teorētiskos modeļus; raksturo mākslas terapeita darbības specifiku, funkcijas un robežas dažādās profesionālās vidēs; pārzina grupu vadīšanas ētiskos jautājumus.

Prasmes

Nodibināt kontaktu ar pacientu/klientu. Plānot un veikt izvērtēšanu, t.sk. uz mākslu balstītu. Analizēt informāciju, kas ievākta izvērtēšanas gaitā. Integrēt ievākto informāciju un veikt secinājumus. Sagatavot izvērtēšanas kopsavilkumu (sākotnējās izvērtēšanas formu) par uz mākslu balstītās izvērtēšanas rezultātu un citus dokumentus, kas ir nozīmīgi pacienta/klienta problēmu risināšanā. Sniegt pacientam/klientam vai viņa aizbildnim/vecākiem atgriezenisko saiti par uz mākslu balstītās izvērtēšanas rezultātu. Sniegt multiprofesionālas vai starpdisciplināras komandas vadītājam un dalībniekiem informāciju par uz mākslu balstītās izvērtēšanas rezultātu. Vienoties ar pacientu/klientu par mērķiem mākslas terapijā. Izveidot mākslas terapijas stratēģiju atbilstoši izvirzītajam mērķim. Īstenot mākslas terapijas procesu. Veikt mākslas terapijas procesa starpizvērtēšanu, lai pārbaudītu izvelētās stratēģijas atbilstību virzībā uz mērķi. Veikt mākslas terapijas procesa rezultāta novērtējumu. Sagatavot kopsavilkumu par mākslas terapijas procesu un rezultātu un citus dokumentus, kas ir nozīmīgi pacienta/klienta problēmu risināšanā. Noslēgt mākslas terapijas procesu ar pacientu/klientu. Sniegt multiprofesionālas vai starpdisciplināras komandas vadītājam un dalībniekiem informāciju par mākslas terapijas procesu, rezultātiem, un rekomendācijas. Iekļauties multiprofesionālā un starpdisciplinārā komandas darbā. Izskaidrot savas un citu profesiju pārstāvjiem savu profesionālo darbību, mērķus un uzdevumus, iespējas un ierobežojumus. Ievērot mākslas terapeita profesionālās ētikas kodeksu. Identificēt mākslas terapeita profesionālās ētikas jautājumus. Risināt mākslas terapeita profesionālās ētikas jautājumus.

Kompetences

Izmantojot apgūtās zināšanas par grupu veidošanu, vadīšanu un attīstības principiem, studenti, atbilstoši konkrētai situācijai, klientu/pacientu vajadzībām un mērķiem, patstāvīgi izstrādā mākslu terapijas grupas darba plānu. Grupas simulācijas un lomu spēles veidā studenti organizē un vada mākslu terapijas grupas sesiju kādā no profesionālajām vidēm (veselības aprūpe, sociālā vai izglītības vide). Analizējot savas grupas vadītāja prasmes lomu spēlē, atpazīst savus profesionālos ierobežojumus un iespējas.

Plānojums

Plānošanas periods:2025. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Mākslas terapija, RFMT4MaģistrsObligātsInese Paiča