Struktūrvienība: Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija
Kursa vadītājs:Irēna Dravniece
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Sporta treneris
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Sporta zinātne

Nodrošināt individuāli piemērotākās Studiju metodes ik vienam audzēknim.
Sniegt pamatzināšanas par mācīšanās norādījumu sniegšanas hierarhiju.

Apgūti studiju kursi: Pedagoga profesionālās prasmes, Mācīšana un mācīšanās dažādības kontekstā, Izglītības psiholoģija pedagogiem, Cilvēka anatomija, Pedagoģiskie pamati pielāgotās fiziskās aktivitātēs, Studentcentrēta pieeja pielāgotās fiziskās aktivitātēs, Novērtēšanas metodes pielāgotās fiziskās aktivitātēs, Pielāgoto fizisko aktivitāšu programmu saturs un/vai Pielāgotās fiziskās aktivitātes audzēkņiem ar intelektuāliem attīstības traucējumiem, PFA audzēkņiem ar sensoriem attīstības traucējumiem, PFA audzēkņiem ar uzvedības, mācīšanās traucējumiem un autismu.

1. Demonstrēt vispusīgas un sporta nozarei raksturīgās zināšanas par norādījumu sniegšanas hierarhiju, par mazāk ierobežojošas hierarhijas (LRE) līmeņiem.
2. Par fizisko un kustību spēju veicinošām norādījumu stratēģijām.

3. Verbālas vai neverbālas norādes, par žestu izmantošanu, par tiešu un netiešu norādījumu sniegšanu, par norādījumu modelēšanu.
4. Demonstrē prasmes par daļēju fizisku norādījumu sniegšanu, par pilnu fizisku/manuālu norādījumu sniegšanu, par pāra palīgu instrukciju izmantošanu, par sadarbības metodēm sporta un veselības stundā.

5. Apgūst kompetences par fizisko un kustību spēju veicinošām norādījumu stratēģijām, noteikt zināšanas praktiskajā darbībā – sastādot PFA nodarbības konspektus skolas sporta un veselības stundām u.c.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Sporta un izglītības speciālists (pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists izglītībā), PVAS 3Pirmais līmenisIerobežota izvēle