Starptautiskās drošības sociāli tiesiskie jautājumi (JF_424)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Šī studiju kursa galvenais mērķis ir sniegt ieskatu svarīgākajos starptautiskās drošības aspektos un dinamikā, īpašu uzsvaru liekot uz starptautisko tiesību iespējām un ierobežojumiem konfliktu un krīžu regulēšanā. Kursā tiks aplūkotas galvenās teorētiskās debates starptautiskās drošības jomā, dažādi multilaterālisma aspekti, šķīrums starp tradicionālajiem un netradicionālajiem draudiem konfliktu risināšanas instrumenti un stratēģijas u.c. Šis studiju kurss kombinē starptautiskās drošības aktuālos jautājumus, galvenos teorētiskos aspektus šajā jomā, starptautisko tiesību iespējas un ierobežojumus un starptautiskās drošības jautājumu ietekmi uz sabiedriskajiem procesiem.
Priekšzināšanas
Vispārējas zināšanas maģistra līmenī. Vispārējas zināšanas par pasaules vēsturi pēc 2. Pasaules kara.
Rezultāti
1. Studiju kursa noslēgumā studējošie orientējas galveno starptautisko attiecību teoriju pārstāvētajās idejās, starptautiskās drošības konceptos un terminoloģijā, kā arī to izpausmēs galvenajā starptautiskās drošības problemātikā 21. gadsimtā.
2. Studenti izprot konflikta cēloņus un miera nosacījumus un instrumentus, kā arī tradicionālo un netradicionālo draudu kompleksitāti un starptautiskās drošības dilemmas.
3. Studenti būs ieguvuši paplašinātas un padziļinātas zināšanas par aktuālajiem starptautiskajiem konfliktiem un kariem, kā arī starptautisko tiesību sniegtajām iespējām un ierobežojumiem to risināšanā.
1. Kursā tiks pilnveidotas studējošo prasmes sintezēt teorētiskas pieejas ar empīrisku analīzi, kā arī trenētas spējas izvērtēt starptautiskās drošības norišu kompleksitāti un starptautisko konfliktu kauzalitāti.
2. Akadēmiskā diskursa un kompleksas argumentācijas prasmes un akadēmiskā rakstības stila prasmes tiks plinveidotas akadēmisko diskusiju un prakstiskā uzdevuma ietvaros.
3. Kursa rezultātā student spēs patstāvīgi izvērtēt starptautiskās drošības sociāli tiesisko jautājumu problemātiku un dod jaunu izpratni attiecīgās jomas esošām zināšanām, kā arī spēs pielietot jaunās zināšanas praksē.
Spēj, veicot patstāvīgu, kritisku analīzi, sintēzi un izvērtēšanu, risināt nozīmīgus pētnieciskus tiesiskā rakstura jautājumus starptautiskās sociāli tiesiskās drošības jomā un izvirzīt pētījuma (zinātniskā raksta) ideju, kas tiek atspoguļota zinātniskās pētniecības rezultātā.