Inovācijas
Darbiniekiem
Profesionālā pilnveide medicīnā un veselības aprūpē
Starptautiskā sadarbība
EIT Health

Lai veicinātu digitālo prasmju attīstību veselības aprūpes nozarē, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar biedrību Riga TechGirls vadīs bezmaksas apmācības tehnoloģiju apguvei “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” veselības aprūpes speciālistiem, jaunuzņēmumu pārstāvjiem un katram, kurš nākotnē vēlas strādāt šajā nozarē. Tā būs iespēja trīs mēnešu laikā 24 tiešsaistes teorētiskajās un četrās praktiskajās nodarbībās uzlabot zināšanas par dažādu rīku un tehnoloģiju lietošanu veselības aprūpē un iegūt noderīgas prasmes ikdienas lietošanai.

Uzzināt vairāk par programmu un tās norisi un līdz 10. septembrim pieteikties mācībām var www.cilvecigipartehnologijam.lv, bet ar papildu jautājumiem vērsties pie programmas komandas, rakstot e-pastu arstiematrigatechgirls[pnkts]com.

"Cilvēcīgi par tehnoloģijām" apmācību programma tiek organizēta ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības aprūpes zināšanu un inovāciju kopienas (EIT Health) sniegto finansiālo atbalstu, lai veselības aprūpes nozares pārstāvjiem varētu nodrošināt digitālo prasmju apmācības bez maksas. Apmācības veidotas tā, lai piedalīties būtu vērtīgi kā jauniem dalībniekiem, tā arī tiem, kuri jau pagājušajā gadā programmu veiksmīgi apguvuši. Starp apmācību vadītājiem būs arī vairāki RSU lektori, kas dalīsies savā pieredzē un zināšanās.

Interesentiem būs iespēja apgūt piecus tematiskos moduļus: pacienta pieredze un komunikācija, dati un datu drošība, digitālie rīki veselības aprūpē, inovācijas veselības aprūpē un īpaši izstrādāts modulis jaunuzņēmumiem veselības aprūpe inovatoriem.

Programmas laikā būs iespēja uzlabot ikdienā pielietojamas digitālās prasmes un izpratni par tādām tēmām kā dizaina domāšana un pakalpojumu dizains, uz lietotāju vērsta tīmekļvietņu izstrāde, personīgo datu drošība, elektroniskā dokumentācija un datu standarti, datu analītika un apstrāde, informācijas pārvaldība mākonī un datu uzglabāšana u.c.

Apmācības norisināsies no 10. septembra līdz 28. novembrim tiešsaistē YouTube un programmas “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” mājaslapā. Savukārt četras praktiskās nodarbības būs vērstas uz kādu specifisku rīku vai tēmu, un mentoru pavadībā būs iespēja veikt arī praktiskus uzdevumus.

liga_zuka-kvadrats.jpg

RSU un EIT Health centrs Latvijā augstu vērtē sadarbību ar Riga TechGirls, jo viņu pieredze digitālo prasmju veicināšanā ir būtiska, lai atbalstītu veselības aprūpes speciālistus un inovatorus. Uzskatu, ka šī programma, ko atbalsta EIT Health, sniegs ievērojamu labumu gan veselības aprūpes profesionāļiem, gan jaunuzņēmumiem, veicinot digitālās prasmes, inovācijas un sadarbību starp dažādām ieinteresētajām pusēm veselības aprūpes sistēmā. Ilgtermiņā, domājams, jaunu zināšanu apgūšana un savstarpējā nozares profesionāļu un jaunuzņēmēju mijiedarbība programmas ietvaros uzlabos pacientu centrētu aprūpi un pakalpojumu kvalitāti, kā arī radīs jaunas inovācijas veselības aprūpē. Plānojam, ka absolventu tīklošanās pasākums veicinās ilgstošu saziņu un sadarbību starp profesionāļiem un jaunuzņēmumiem.

Līga Žūka,
RSU Inovāciju centra direktore un EIT Health centra Latvijā (EIT Health RIS Hub in Latvia) vadītāja

Uzsaukums