“Dod pieci!” jau sesto gadu top ar RSU studentu iesaisti
Daudzi jaunieši, kas sapņo par karjeru medijos, sāk savu profesionālo ceļu ar praksi. Latvijas Radio 5 ir kļuvis par ideālu vietu, kur studenti var attīstīt prasmes un iegūt neaizmirstamu pieredzi, darbojoties radošā un draudzīgā kolektīvā. Lai gan “Dod pieci!” akcijā iesaistīti vēl daudzi citi studenti no RSU un citām Latvijas augstskolām, nu jau sesto gadu vairākiem RSU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Komunikācijas un mediju studentiem ir iespēja gada garumā iziet praksi Latvijas Radio 5 un pilnībā iepazīt mediju vidi - producēt raidījumus, intervēt cilvēkus, filmēt, fotografēt un darboties ar sociālajiem medijiem.
Žurnālistikas virziena studente Zane Slasporte atzīst, ka jau no bērnības viņu aizrāva radio un televīzijas aizkulises. “Darbojos rīta raidījumā “Citi rīti”, kur veidoju intervijas viesiem, sagaidu tos un strādāju pie rubrikām, piemēram, “meli vai patiesība”, par saviem pienākumiem stāsta Zane. “Agrie rīti kopā ar kolēģiem Agnesi Pētersoni un Jāni Pētersonu vienmēr ir jautri un piepildīti ar smiekliem,” piebilst Zane. Viņa ar lepnumu piemin iesaisti labdarības maratonā “Dod pieci!”, kur bijusi iespēja uzrunāt mūziķus un piedalīties atklāšanas koncerta organizēšanā.
Savukārt Multimediju komunikācijas studente Marta Melnalksne kā vērtīgāko prakses laikā min iespēju līdzdarboties “Dod Pieci!” labdarības maratonā. “Mans uzdevums bija uzrunāt viesus, izdomāt jautājumus stikla studijas sarunām un sociālā medija “Instagram” pārvaldīšana.” Palīdzības sniegšana maratona laikā Martai dod milzīgu gandarījuma sajūtu, bet par savu personīgo izaugsmi viņa saka: “Esmu iemācījusies būt uzņēmīgāka un pati meklēt veidus, kā izpalīdzēt.” Viņa augstu vērtē LR5 draudzīgo kolektīvu un iespēju strādāt nozīmīgā projektā.
Žurnālistikas studente Anna Junga atzīst, ka sākotnēji jutusies apjukusi radio lielajās telpās: “Sajūta bija kā pirmajā kursā universitātē, bet pamazām es iepazinu radio straujo ritmu.” Viņa strādāja pie raidījuma “Neērto jautājumu pastkastīte”, kur veidoja scenārijus un uzrunāja viesus. Anna ar lielu gandarījumu piemin savu pieredzi “Dod pieci!” atklāšanas koncertā: “Man uzticēja interviju ar Olgu un pat “Prāta vētras” grafika pārraudzīšanu. Tas bija liels gods un atbildība.”
“Ikreiz, ieejot radio ēkā, sajūtos kā pilī. Tas liek saprast, ka esi daļa no kaut kā lielāka,” par radio vides unikālo atmosfēru stāsta sabiedrisko attiecību virziena studente Evelīna Jansone. Viņa uzskata, ka ir vērtīgi iegūt prakses pieredzi, vienlaikus darot labu darbu: “Vari aktualizēt sabiedrībā nozīmīgus tematus, skaidrot un izglītot, meklēt atbildes uz neērtiem jautājumiem, īpaši producējot raidījumu “Neērto jautājumu pastkastīte”, tādā veidā pasakot, ka arī mēs, jaunieši, varam un gribam publiski runāt par to, kas ir aktuāls un svarīgs. Multimediju virziena studente Dārta Justīne Kolāte praksē īpaši pievērsusies tehniskajai pusei: “Es filmēju, fotografēju, strādāju ar gaismām un kamerām, veicu materiālu montāžu. Tas ir aizraujoši un sniedz iespēju attīstīt prasmes, kas noderēs turpmākajā darbā.” Taču arī Justīnei vislielāko prieku sagādā iespēja darboties "Dod pieci!" labdarības maratonā: “Esot daļai no maratona kampaņas, man ir iespēja vairāk iepazīt Radio vidi un regulāri apgūt praktiskas iemaņas, pie reizes atvieglojot darbu kolēģiem.” Lai “Dod pieci!” akcija noritētu veiksmīgi, sagatavošanas darbos iesaistīti vēl daudzi citi studenti no RSU un citām Latvijas augstskolām.
Obligātā prakse RSU studentiem nav sveša, tā ir daļa studiju programmas, jo mācību sasaiste ar profesionālās vides realitāti ir kritiski svarīga, lai studenti pēc universitātes veiksmīgi startētu darba tirgū. Prakse ir iespēja gan pielietot studiju kursos apgūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas, gan iegūt unikālu pieredzi, iepazīt vidi, sadarboties ar profesionāļiem, kas vēlāk studentiem noderēs gan turpmākajā karjerā, gan personīgajā izaugsmē.