Sociālais darbs
Topošajiem studentiem

Studiju programmas Sociālais darbs otrā kursa studente
Betija Anna Repule

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju laiks sociālā darba programmā ir kā dziļš un iedvesmojošs ceļojums, kas sniedz ne tikai iespēju iegūt izcilas akadēmiskās zināšanas, bet arī piedāvā attīstīt prasmes un sapratni sociālās jomas kontekstā. Katru dienu ir iespēja paplašināt savas zināšanas gan teorijā, gan praktiskos piemēros, kā arī gūt pieredzi un vērtīgos padomus no maniem kolēģiem un pasniedzējiem. Es īpaši novērtēju pieeju RSU, kas veicina gan individuālo attīstību, gan sadarbību komandās, kas ir būtiski sociālā darba praksē. RSU laiks ir ne tikai studiju periods, bet arī svarīgs posms manā personiskajā un profesionālajā izaugsmē, kas attīsta stabilitāti un dod spēku darbam sociālajā sfērā. Es lepojos ar to, ka esmu RSU studente, un gaidu turpmākos izaicinājumus un iespējas šajā ceļojumā.

betija_repule_1.png

betija_repule_2_1.png

Kopā ar kursabiedrenēm simulācijas telpā, apgūstot cilvēka aprūpi

Sociālais darbs ir starpdisciplināra profesija, tāpēc jāapgūst plašs zināšanu loks. Tā sniedz iespēju strādāt dažādās nozarēs. Var strādāt ar klientiem, veicinot viņu labklājību un integrāciju sabiedrībā, var arī darboties akadēmiskajā, zinātnes, politikas vai valsts pārvaldes jomā. Ir nepieciešamas zināšanas un prasmes sociālās, psiholoģiskās, juridiskās un medicīnas jomās, kā arī jāspēj strādāt komandā un risināt sarežģītus sociālos jautājumus.

Sociālais darbs ir dinamisks un aizraujošs ceļš, kurā mēs ne tikai palīdzam citiem, bet arī nepārtraukti attīstām sevi kā profesionāļus un cilvēkus.

Sociālā darba jomā pastāv izdegšanas risks, tāpēc ir svarīgi apzināties savas robežas un rūpēties par savu labklājību. Mums ir jāmācās, ka kvalitatīva brīvā laika pavadīšana ir būtiska, lai saglabātu emocionālo un fizisko līdzsvaru. Man patīk doties pārgājienos, ceļot un pavadīt brīvo laiku aktīvi. Dabā varu pilnīgi atslābināties un uzpildīt savu enerģiju. Šie brīži palīdz man atjaunoties fiziski un vairot motivāciju, lai turpinātu sniegt atbalstu un palīdzību citiem.

betija_repule_3_1.png

Pārgājienā Austrijas kalnos

betija_repule_4.png

Otrā un trešā kursa studentes ar pasniedzēju apmaiņas braucienā Tartu

Piedaloties starptautiskos projektos, mēs ne tikai gūstam jaunu pieredzi, bet arī veidojam starptautiskas sadarbības platformu, kas rada inovatīvas idejas un risinājumus. Spilgts piemērs no šādiem projektiem bija sadarbība ar ainavu arhitektiem, lai izveidotu visām sabiedrības grupām pievilcīgu parku. Šādā sadarbībā mēs sniedzām jaunas idejas parka izveidē, kurā iedzīvotāji varētu baudīt brīvo laiku. Šis projekts ir lielisks piemērs tam, ka, apvienojot zināšanas un perspektīvas, mēs spējam rast risinājumus, kas atbilst dažādu cilvēku vajadzībām un veicina sabiedrības labklājību.

Šajā izaicinājumu un iedvesmas piepildītajā ceļā, sociālais darbs ir ne tikai profesija, bet arī aicinājums kalpot citiem un veidot pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā. Lai gan tas var būt sarežģīts ceļš, tas piedāvā iespēju izdzīvot neaizmirstamus brīžus un sniegt atbalstu tiem, kuriem tas visvairāk ir nepieciešams. Ja jūti sevī aicinājumu strādāt ar cilvēkiem un palīdzēt viņiem sasniegt iekšēju potenciālu, sociālais darbs ir joma, kurā tu vari piepildīt savu aicinājumu. Iedvesmojies no iespējas veidot labāku pasauli, un pievienojies mums ceļā uz kopīgu mērķi – rūpēties un atbalstīt citam citu.

Mēs katrs varam padot roku cilvēkam, kurš nonācis grūtībās, bet, lai to izdarītu profesionāli, vajag zināšanas.

betija_repule_5.png

RSU Atvērto durvju dienā