Rezidentūra
Tradicionālie pasākumi

Piektdien, 27. septembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notika rezidentūras izlaidums. Rezidentūras nodaļu šogad absolvēja 167 rezidenti. Savu ceļu plašajā veselības aprūpes pasaulē sāka neirologi, oftalmologi, ģimenes ārsti un citi ārsti 49 dažādās specialitātēs. Absolventus klātienē sveica Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis, universitātes amatpersonas, tuvinieki un draugi.

Atkarībā no specialitātes pēc sešu gadu medicīniskās izglītības iegūšanas ārstiem rezidentiem izvēlētajā pamatspecialitātē jāstudē no trīs līdz pat sešiem gadiem. Visvairāk absolventu šogad ir ģimenes ārsta, anesteziologa, reanimatologa, radiologa un oftalmologa specialitātē.

Aizvadīto gadu laikā RSU mērķtiecīgi veicinājusi sadarbību ar reģionālajām ārstniecības iestādēm. Aptuveni 30 % no šā gada absolventiem jau rezidentūras laikā strādāja kādā no reģionālajām ārstniecības iestādēm.

RSU ir Latvijā vadošā augstākās medicīnas izglītības iestāde Latvijā, kuru katru gadu absolvē arī lielākais skaits pilntiesīgu ārstu. Ārsti rezidenti izlaidumā saņēma diplomu par apgūtu studiju programmu Rezidentūra medicīnā un konkrētu iegūto specializāciju un kvalifikāciju. RSU rezidentūras studiju programmas vada Latvijā katrā nozarē vadošie speciālisti. Programmas ietver gan praktisko apmācību, gan simulāciju un manipulācijas. Neatņemama programmas sastāvdaļa ir pētniecība.

Pašlaik RSU studē 1057 rezidenti 67 specialitātēs.