Pētniecība
Tradicionālie pasākumi

21. un 22. martā norisinājās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 10. starptautiskā studentu konference (International Student Conference, ISC) Health Social sciences 2024, kas ir lielākais studentu rīkotais zinātniskais pasākums ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Ziemeļeiropā.

Starptautiskā konference vieno studentus, zinātnes entuziastus no vairākām pasaules valstīm un dažādām universitātēm, lai divu dienu garumā dalītos ar savu pētījumu rezultātiem, piedalītos diskusijās un darbnīcās, klausītos un iedvesmotos. Kopumā konferencei tika pieteikti 360 pētījumi, kas sadalīti veselības aprūpes sekcijās un sociālo zinātņu sekcijās, kuras varēja vērot gan klātienē, gan attālināti.

Šī konference ir lieliska iespēja studentiem prezentēt sevi starptautiskai un profesionālai žūrijai, pasniedzot savus pētījumus mutiski, klīnisko gadījumu formātā un stendu referātu sekcijās. Studenti varēja uzklausīt un iedvesmoties no profesionāliem savas jomas speciālistiem, apmeklējot paneļdiskusijas Addressing the climate crisis – actions for the European countries un The future of military medicine – how will AI impact the industry?.

Konferences programma bija papildināta ar lekciju formāta semināriem, un studenti varēja izmēģināt savas spējas 23 dažādās veselības zinātņu darbnīcās, strādājot ar dažādu nozaru simulācijas komplektiem RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā. Abās dienās bija iespēja doties ekskursijā gan Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, gan RSU Anatomijas muzejā.

Konference noslēdzās ar fināliem, kuros par naudas balvām sacentās katras sekcijas visaugstāk novērtētie darbi. Noslēdzošā ceremonija notika piektdien, 22. martā, RSU aulā, kad tiks apbalvoti labākie RSU ISC 2024 darbi. Pasākumā dalībniekus priecēja Chris Noah ar muzikālu priekšnesumu.