Absolventiem
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Pagājušajā nedēļā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika vasaras izlaidumu maratons, kad diplomus saņēma bakalaura un maģistra studiju programmu absolventi no piecām fakultātēm. Rīgā izlaidumi noritēja RSU centrālās ēkas pagalmā līdzās Iedvesmas parkam. Absolventu piederīgie svinīgajiem notikumiem sekoja līdzi ne tikai klātienē, bet arī tiešsaistē RSU mājaslapā.

Šīs vasaras 1200 RSU absolventu vidū ir 821 medicīnas, farmācijas un veselības aprūpes students, tai skaitā 53 Liepājas filiāles un 166 ārvalstu studenti. Diplomus saņēma arī 379 sociālo zinātņu studenti.

Rīgā RSU izlaidumu svinības sākās trešdien, 3. jūlijā, plkst. 11, kad universitātes diplomu saņēma 69 Zobārstniecības fakultātes un 33 Farmācijas fakultātes absolventi. Plkst. 15 izlaidumu svinēja Medicīnas fakultāte, kuru šovasar absolvējuši 216 jaunie ārsti.

Ceturtdien, 4. jūlijā, 379 absolventus sumināja Sociālo zinātņu fakultāte. Plkst. 11 tie bija tiesību zinātņu absolventi (86) un jaunie psihologi (81). Plkst. 15 izlaidums bija starptautiskās politikas un sabiedrības studiju (56), biznesa un ekonomikas studiju (78), komunikācijas un mediju studiju (57) un veselības vadības studiju (21) absolventiem.

Piektdien, 5. jūlijā, plkst. 11 tika sumināti Medicīnas un Zobārstniecības fakultātes ārvalstu absolventi – 154 jaunie ārsti un 12 zobārsti. Izlaidumu maratona pēdējo dienu noslēdza lielais RSU Veselības un sporta zinātņu fakultātes absolventu pulks, kuru 11 programmās šovasar pabeiguši 289 speciālisti. Visvairāk šīs fakultātes absolventu vidū ir māszinību, fizioterapijas, sabiedrības veselības un sociālā darba bakalauru un maģistru. Absolventu rindās bija arī vecmātes, ergoterapijas, fizioterapijas, audiologopēdijas, ortozēšanas un protezēšanas, kā arī uzturzinātnes speciālisti.

27. jūnijā izlaidums bija RSU Liepājas filiālē. Šovasar Liepājas filiālē diplomu saņēma 15 māszinību absolventi, 22 ārsta palīgi, astoņi psihologi un tikpat daudz ārstnieciskie masieri. RSU Liepājas filiāle ir vienīgā veselības aprūpes izglītības iestāde Kurzemes reģionā, kas jau vairāk nekā 75 gadus piedāvā izglītību veselības aprūpē.

Izlaidumos jaunos speciālistus sveica ne tikai RSU un fakultāšu vadība, bet arī Ministru prezidente, veselības, ārlietu, aizsardzības un tieslietu ministrs, ministriju un darba devēju pārstāvji un citi viesi.