Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Skolēniem
Skolotājiem

Saasinoties Covid-19 uzliesmojumam un pastiprinoties dažādiem ierobežojumiem, līdztekus cilvēku fiziskajai veselībai īpaši aktuāla ir arī sabiedrības mentālā veselība. Tieši tādēļ Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiāle otrdien, 30. novembrī, no plkst. 18.00 līdz 20.00 tiešsaistē organizē vērtīgu diskusiju Skumju krustcelēs, kurā ekspertu vadībā plānots aktualizēt tādus jautājumus kā skumju, trauksmes un bipolāri afektīvo traucējumu pirmās izpausmes, atkarību veidošanās, atbalsta saņemšana un psihoemocionālā līdzsvara atjaunošana.

Papildus diskusijai pasākumā paredzēts īpašs audiostāsts Liepājas teātra aktrises Karīnas Tatarinovas izpildījumā.

Pasākums ir bezmaksas un ir piemērots interesentiem no 16 gadu vecuma. 

Būdama vienīgā veselības aprūpes jomas augstskola Kurzemes reģionā, RSU Liepājas filiāle ne tikai gādā par jauno profesionāļu izglītošanu, bet arī rīko sociāli atbildīgus pasākumus, kuros dalās ar uzkrātajām zināšanām ar plašāku sabiedrību. Lai par mentālās veselības jautājumiem runātu plašāk un saistošāk, augstskolas filiāle šo pasākumu veidojusi īpaši starpdisciplināru un radošu, vienkopus pulcējot mākslas, izglītības, sociālās jomas un medicīnas nozares pārstāvjus no Liepājas. Šis ir pirmais šāda veida radošais projekts, un RSU Liepājas filiāle šo sadarbību iecerējusi turpināt.

Kā atpazīt skumjas, trauksmi, nomāktību, izdegšanu, ilgstošu stresu, panikas lēkmes, ēšanas traucējumus vai uzmanības deficītu? Par šiem jautājumiem Skumju krustcelēs RSU Liepājas filiāles direktores Ditas Roles vadībā runās RSU docētāja Līga Ēriksone, bērnu un pieaugušo psihiatre, Piejūras slimnīcas galvenā ārste Evija Siliņa, Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centra vadītāja un centra Marta Liepājas filiāles vadītāja Madara Lapsa.

“Skumjas ir dabiskas, bet tās nedrīkst būt pastāvīgas. Depresija ne visiem izpaužas vienādi, dažreiz tā var būt kā sāpes, miega traucējumi, hipohondrija jeb nepamatotas raizes par fizisko veselību, bet bieži tai pievienojas arī dažādu atkarību problēmas – ēšanas traucējumi, alkohola un narkotiku lietošana.

Savlaicīgi atklājot un novēršot šos simptomus, cilvēkam samazinās risks nonākt smagas depresijas stāvoklī,” norāda RSU Liepājas filiāles projektu vadītāja, pasākuma idejiskā satura veidotāja un realizētāja Laila Bethere. Viņa būs viena no runātājām pasākuma diskusijas daļā, kur par mentālās veselības jautājumus no dažādiem skatpunktiem debatēs biedrības Būt brīvai vadītāja, SIA ĒT Resursu centrs dibinātāja un mentore Anna Balode un Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova.

Pasākumā būs iespējams noklausīties emocionāli skaudro audiostāstu Diagnoze – maniakālā depresija, kuru veidojusi Karīna Tatarinova, skaņu režisors Ivars Ozols, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Audiovizuālās komunikācijas Multimediju dizaina izglītības programmas audzēkņi. Gan audiostāsta tapšanu, gan pasākumu kopumā finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.

Pasākumam, kas noritēs Zoom platformā, var pieteikties līdz 29. novembrim RSU mājaslapā.

rsu_lf_skumju_krustceles.jpg