RSU piedalās konferencē par iekšējās drošības dimensiju XXI gadsimtā
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pārstāvji 28. un 29. novembrī piedalās Valsts Policijas koledžas organizētajā konferencē Iekšējās drošības dimensija XXI gadsimtā: mūsdienu izaicinājumi studijās un tiesībaizsardzības darbā, kurā tiek prezentēti Iekšējās drošības akadēmijas studentu zinātniski pētnieciskie darbi un inovatīvie risinājumi tiesībaizsardzības un drošības jomā.
Konferencē RSU pārstāvji piedāvā plašu skatījumu uz aktuāliem drošības un tiesību jautājumiem. Valsts policijas koledžas lektors un RSU doktorants Māris Vitkovskis iepazīstinās ar pētījumu Bezpilota gaisa kuģu uztveršanas sistēmu izmantošana Latvijas Valsts policijas darbā, bet RSU politikas zinātnes doktorants Romāns Gagunovs – ar pētījumu Ilgtspējīgas politiskās partijas un partiju apvienības ģeopolitisko izaicinājumu laikmetā – Latvijas iekšējās (politiskās) drošības pamats.
RSU studiju programmas Policijas darbs studente Ance Anuškova prezentēs pētījumu par Valsts policijas kompetenci pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšanā. RSU tiesību zinātnes doktorants Gints Georgs Muraševs sniegs ieskatu savā promocijas darbā Naida noziegumu interneta vidē veicēja raksturojums un motivācija.
Konference stiprina pārmaiņu veidotājus un līderus iekšējās drošības jomā
RSU studiju programmu grupas Iekšējā drošība vadītāja doc. Lidija Juļa pastāstīja: “Studentu pētījumi ir apliecinājums tam, ka
iekšējās drošības joma ir mūsu aizsardzība, katrs referāts ir ieguldījums šīs nozares attīstībā.
Katra šāda pieredze – uzstāšanās, viedokļu paušana, diskusijas – stiprina pārmaiņu veidotājus un līderus iekšējās drošības jomā.”
Konferencē uzstājas Sociālo zinātņu fakultātes doc. Lidija Juļa. Foto no privātā arhīva
Eksperti vada arī tematiskās darbnīcas
Papildus akadēmiskajiem ziņojumiem konferences dalībnieki var piedalīties tematiskajās darbnīcās, ko vada pieredzējuši eksperti:
- Dr. iur. Ērika Krutova, Valsts policijas koledžas docente un Latvijas Universitātes pasniedzēja, sesijas vadītāja: Cilvēktiesības un ētika – to ievērošana tiesībaizsardzības iestāžu darbā;
- Iļja Buglovs, kiberdrošības eksperts no Valsts policijas, sesijas vadītājs: Digitālā noziedzība un tehnoloģiju izmantošana izmeklēšanas darbā;
- PhD Kristīne Kuzņecova, RSU pētniece un Daugavpils Universitātes docente, sesijas vadītāja: Krīzes situāciju vadība un reaģēšana uz ārkārtas situācijām.
Konference ir kā platforma, kurā akadēmiķi, praktiķi un studenti dalās zināšanās un pieredzē, diskutē par mūsdienu izaicinājumiem tiesībaizsardzības iestāžu darbā un meklē inovatīvus risinājumus.