Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
RSU LSPA
Konferences, semināri

RSU Zinātnes nedēļā 28. martā plkst. 13.30–15.00 RSU Farmācijas studiju un pētniecības centra 1. stāvā, Konsula ielā 21, notiks diskusija Jaunais sportists Latvijā: cik ilgtspējīga ir mūsu sistēma?, ko organizē valsts pētījumu programmas Sports projekta Inovācijas, metodikas un rekomendācijas sporta nozares attīstībai un pārvaldībai Latvijā (IMRSportsLV) komanda.

Latvijas sporta sistēma saskaras ar būtiskiem izaicinājumiem – sporta skolu treneru finansējums nav mainījies kopš 2014. gada, treneru izglītības līmenis un darba slodzes regulējums prasa uzlabojumus, un jauniešu fiziskā un mentālā veselība turpina pasliktināties. Vai esošā sistēma spēj nodrošināt ilgtspējīgu sporta attīstību? Kādi soļi ir nepieciešami, lai treneriem būtu stabils finansējums un iespējas pilnveidot savu izglītību?

Šajā diskusijā nozares eksperti un politikas veidotāji apspriedīs

  • Sporta skolu finansējuma ilgtspēju un nepieciešamās reformas
  • Treneru izglītības un profesionālās attīstības uzlabošanas iespējas
  • Jauno sportistu veselības uzraudzības sistēmu un tās efektivitāti
  • Sporta skolu sadarbību ar pētniekiem un datu integrāciju treniņu procesā

Diskusijas dalībnieki

  • Edgars Pukinsks – Ministru prezidentes padomnieks attīstības un pārmaiņu vadības jautājumos, īpaši izglītībā, sportā, veselībā un uzņēmējdarbības vidē. Iepriekš bijis Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs un administrācijas vadītājs
  • Juris Zīvarts – Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra biroja vecākais konsultants
  • Diāna Zaļupe – Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes vadītāja
  • Baiba Norīte-Lapsiņa – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Sporta medicīnas centra vadītāja
  • Raimonds Lazdiņš – Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents
  • Normunds Vārpa – valsts pētījumu programmas Sports IMRSportsLV projekta pētnieks, RTU Liepāja vadošais pētnieks

Noslēguma komentāru teiks Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Aleksandrs Samoilovs.

Diskusiju vadīs Rihards Ginters, Magic & Wit Consulting stratēģiju direktors, aktīvs basketbolists kopš sešu gadu vecuma, iepriekš bijis Latvijas jaunatnes izlašu dalībnieks, pašlaik pārstāv RSU basketbola komandu.

Diskusijas mērķauditorija

Uz diskusiju tiek aicināti treneri, sporta skolu vadītāji, politikas veidotāji un visi, kuriem rūp Latvijas sporta attīstība. Pievienojieties, lai kopīgi meklētu risinājumus un veidotu sporta nākotni, kas ir ilgtspējīga gan treneriem, gan jaunajiem sportistiem!

Diskusija notiks latviešu valodā.

Klātienē un attālināti

Diskusija notiks RSU Zinātnes nedēļā

Diskusija ir kā daļa no RSU Zinātnes nedēļas, kas norisināsies jau ceturto reizi un šogad notiek no 24. līdz 28. martam. Tajā norisināsies piecas konferences: Knowledge for Use in Practice, kurā tiks apspriesti medicīnas un veselības aprūpes jautājumi, konference Society. Health. Welfare, kuras fokusā ir cilvēka labbūtība, starpdisciplinārā konference PLACES, kas veicina diskusijas par jaunākajiem sasniegumiem sociālo zinātņu disciplīnās, kā arī konference Innovation and Artificial Intelligence: The Path from Research to Practice, kas veltīta inovāciju lomai, veidojot veselības aprūpes nākotni, kā arī mākslīgā intelekta pieaugošajai ietekmei. Šā gada Zinātnes nedēļu iesāka 11. starptautiskā studentu konference Health and Social Sciences, kas notiek ik gadu un tradicionāli pulcē studentus no dažādām Eiropas un pasaules valstīm.


Valsts pētījumu programma ir valsts pasūtījums zinātnisko pētījumu veikšanai noteiktā valstij prioritārā nozarē ar mērķi radīt jaunas zināšanas, prasmes un inovācijas. Tā sniedz atbalstu gan augstvērtīgai fundamentālajai pētniecībai, gan politikas veidotājiem, radot pētniecībā balstītas rekomendācijas rīcībpolitikas pilnveidošanai.

Projektu Inovācijas, metodikas un rekomendācijas sporta nozares attīstībai un pārvaldībai Latvijā (VPP-IZM-Sports-2023/1-0001) īsteno Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki, tostarp RSU Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), tostarp RTU Liepājas akadēmijas pētnieki, un tas tiek finansēts no Izglītības un zinātnes ministrijas valsts pētījumu programmas Sports līdzekļiem. Projekta konkursu organizē un īsteno Latvijas Zinātnes padome, nodrošinot starptautisku ārējo ekspertīzi projektu izvērtēšanā un administrējot programmu. Projekts ilgs līdz 2026. gada beigām.

sports logos