Šāgada Zinātnes nedēļai iesniegtas 1188 referātu tēzes
27.–31. martā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisināsies kārtējā starptautiskā Zinātnes nedēļa (RSU Research Week 2023), kurā jaunie un jau pieredzējušie pētnieki no Latvijas un ārvalstīm gatavi prezentēt kopumā 1188 pētījumus. RSU Zinātnes nedēļas laikā norisināsies piecas vērienīgas konferences, kas veltītas gan veselības aprūpes un medicīnas zinātnei, gan sociālajām zinātnē. Pasākums pulcēs zinātniekus, studentus, sadarbības partnerus, valsts pārvaldes, nevalstisko organizāciju, tostarp diasporas pārstāvjus, kā arī medijus.
Zinātnes nedēļa norisināsies angļu valodā. To atklās 9. starptautiskā studentu konference Health and Social Sciences (ISC2023), kas aizvadītajā gadā pulcēja vairāk nekā 3000 dalībnieku. Šogad studentu konferencei iesniegtas 479 tēzes no 21 valsts. No ārvalstīm visvairāk tēžu iesnieguši jaunie zinātnieki no Lietuvas, taču pārstāvētas ir arī citas Eiropas valstis (Igaunija, Somija, Norvēģija, Vācija, Austrija, Polija, Ukraina), kā arī tālākas valstis: ASV, Dienvidāfrika, Indija vai Centrālāzijas reģiona valstis. Lielākoties tēzes iesniegtas veselības aprūpes jomā, aptverot, piemēram, digitālo medicīnu, sabiedrības veselību, psiholoģiju. Šogad īpaši daudz – 150 no 385 tēzēm veselības aprūpes jomā – ir klīnisko gadījumu ziņojumi, kas apliecina, ka studenti paplašina savu redzesloku, analizējot unikālas saslimšanas un terapijas metodes. Liels tēžu skaits (94) saņemts arī sociālo zinātņu jomā ar tematisko spektru, kas aptver politikas zinātni, komunikācijas zinātni, jurisprudenci, ekonomiku un biznesu. Pirmo reizi kopš 2019. gada studentu konference notiks klātienē. Pieteikšanās dalībniekiem, kuri neplāno prezentēt pētniecisko darbu, sāksies 13. februārī, bet dažādām praktiskajām darbnīcām varēs reģistrēties no 20. februāra.
No 29. līdz 31. martam vienlaikus noritēs četras konferences: medicīnas un veselības aprūpes jautājumiem veltītā Knowledge for Use in Practice, starpdisciplinārā konference Society. Health. Welfare, kas apvienos sabiedrības veselības, aroda un vides veselības, sociālās labklājības speciālistus, māsas, vecmātes un psihologus, kā arī starpdisciplinārā konference PLACES, kas pulcēs politoloģijas, tiesībzinātņu, ekonomikas, komunikācijas un citu sociālo zinātņu ekspertīzes jomu pārstāvjus. Zinātnes nedēļas konferenču maratonu 30. un 31. martā noslēgs tehnoloģijām un izglītībai veltītā konference University Teaching and Learning. Šīm konferencēm kopumā iesniegtas 709 tēzes no 34 valstu zinātniekiem (ASV, Austrija, Beļģija, Brazīlija, Bulgārija, Dānija, Francija, Grieķija, Gruzija, Igaunija, Indija, Itālija, Izraēla, Īrija, Kanāda, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Moldova, Nīderlande, Norvēģija, Pakistāna, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Šveice, Turcija, Ukraina, Uzbekistāna, Vācija, Zviedrija). Ar dažām saistošākajām tēzēm var iepazīties Research Week 2023 mājaslapā. Patlaban starptautisku ekspertu žūrijas vērtē iesūtītos darbus, lai lemtu par labākajiem, kurus šo četru konferenču dalībnieki varēs klausīties klātienē un tiešsaistē. Dalība konferencēs būs bezmaksas, taču būs nepieciešams veikt iepriekšēju reģistrāciju.