Topošajiem studentiem

laine_laugale_sq.png

Laine Laugale,
RSU Liepājas filiāles studiju programmas Māszinības absolvente

Kādēļ izvēlējies studijas RSU?

Liela loma manā studiju vietas izvēlē ir universitātes vietai izglītības iestādes Latvijas un pasaules reitingos un topos. Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) viennozīmīgi ir līdere Latvijas universitāšu reitingos. Augsta līmeņa universitāte un apzināti, apzinīgi studenti ir viens no vadmotīviem šīs universitātes izvēlē. Vieni no maniem pamatmotīviem  bija vēlme būt daļai no šīs kopienas, iegūt augsta līmeņa zināšanas un izglītību.

Kāpēc izvēlējies šo programmu?

Studiju programma Māszinības bija viena no trīs izvēles programmām, kuras biju atzīmējusi kā sev vēlamas studijām RSU. Neliels izaicinājums pienāca, kad bija jāizlemj prioritārā secība, bet atbilstīgi uzņemšanas rezultātiem es iestājos šajā studiju programmā un ne mirkli to nenožēloju.

Kas tev patika studijās?

Jau no pirmajām studiju dienām mani uzrunāja iekšēji izveidotā disciplīna, kas agrākā vai vēlākā laika posmā kļūst par pašu studentu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Varētu pat teikt, ka disciplīnas, laika plānošanas un mērķtiecības attīstīšana studentos ir daļa no atslēgas vārdiem, kāpēc šīs universitātes absolventi ir līderi Latvijas darba tirgū.

Studijas nav tikai par profesionālām zināšanām un praksi. Nereti studiju laikā izveidojas spēcīgas draudzības, jo kopā ir pieredzēti gan augsti sasniegumi, gan būts līdzās, lai atbalstītu brīžos, kad jāpiedzīvo sarežģīti izaicinājumi.

Attēlā: Laine Laugale (centrā) RSU Liepājas filiāles 2023. gada izlaidumā ar studiju biedrenēm un nu jau tuvākajām draudzenēm Kristu Miezāju (no kreisās) un Justīne Raituma.

laine_laugale_1.png

Studiju laikā viens no lielākajiem atbalstiem māszinību programmā bija studiju programmas direktore Eva Cela, kas ar savām profesionālām zināšanām, līderes spējām un atbalstu vienmēr bija gatava sniegt padomu, informāciju, iesaistījās studentu dzīves labklājības celšanā gan studiju vidē, gan nonākot klīniskajās praksēs. Zinošs un atbildīgs programmas vadītājs ir viens no svarīgākajiem posmiem studentiem studiju procesā!

Vai studiju laikā piedalies pētniecībā un citās aktivitātēs?

Studiju laikā biju dalībniece plašā pētījuma projektā Liekais svars, uztura paradumi un D vitamīna un omega-3 taukskābju rādītāji grūtniecības laikā, kura mērķis bija noteikt aptaukošanās prevalenci, ar to saistītos uztura paradumus, fizisko aktivitāšu līmeni un omega-3 taukskābju un D vitamīna rādītājus grūtniecēm Latvijā. Atsaucoties uz pētījumā iegūtajiem datiem, bija iespēja gūt publicitātes iespējas brošūrā Uzturs – kas interesē grūtnieces Latvijā un kas par to jau zināms, kā arī gūt dalību RSU organizētajā starptautiskajā studentu konferencē Symptoms of anxiety in perinatal period in Latvian women.

laine_laugale_5.png

2023. gadā tika dibināta organizācija Sievietes medicīnā, kas apvieno dažādos medicīnas virzienos strādājošas sievietes. Attēlā: daļa no organizācijas Sievietes medicīnā valdes – Inese Čakstiņa-Dzērve (no kreisās), Laine Laugale, Jana Živa, Karīna Beinerte un Daiga Lagzdiņa-Kokina.

Izaicinājumu piepildīts laika posms bija, sākoties Covid-19 pandēmijai, kad piekritu kļūt par RSU Liepājas filiāles Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāju. Tas bija laiks, kad īpaši bija jāpievērš uzmanība studentu ārpusstudiju aktivitātēm un pēc iespējas jāorganizē un jārealizē dažādi izglītojoši, kā arī izklaidējoši pasākumi ierobežotos apstākļos – platformas Zoom vidē un ierobežotā cilvēku skaitā klātienē.

Viens no lielākiem gandarījumiem bija iesaiste RSU organizētājās Atvērto durvju dienās, kad klātienē varēja ierasties vidusskolēni, saņemt dažnedažādu informāciju par studiju programmām, izzināt sev interesējošus jautājumus par studiju procesu un iesaistīties dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar veselības aprūpi un palīdzības sniegšanu sabiedrības locekļiem. Patīkami ir redzēt, ka daļa no bijušiem Atvērto durvju dienas apmeklētājiem ir kļuvuši par RSU studentiem un teju jau ir mani kolēģi.

Kā viens no lielākiem dzinuļiem neapstāties pie sasniegtā ir ne tikai pašas neatlaidība, bet arī bērni – Kamila un Oto. Manuprāt, ja bērni uzaug, redzot, ka zināšanas un izglītība ir veiksmīgas karjeras un dzīves stūrakmens, tas nenoliedzami sniedz viņiem pašiem priekšstatu, kas ir korekta un kvalitatīva dzīve, un kā to veidot arī pašiem.

laine_laugale_4.png

Kāpēc tu ieteiktu studēt māszinības un kādiem jauniešiem tas varētu būt piemērotāk?

laine_laugale_2.png

Māszinības ir viena no progresējošākām studiju programmām RSU, kuras sniedz augsta līmeņa teorētiskās un praktiskās zināšanas, lai sagatavotu kompetentus un profesionālus veselības aprūpes speciālistus. Absolvējot bakalaura līmeņa studijas, ir plašas iespējas maģistra studijām, lai pilnveidotu savas kompetences gan klīniskam, gan administratīvam darbam. Studiju programma nepārtraukti tiek attīstīta un līdz ar to aug arī programmas studenti, tāpēc, ja esi mērķtiecīgs, zinātkārs un vēlies izprast, un gūt zināšanas māszinību jomā, šī studiju programma ir piemērota tev.

Savas ikdienas darba gaitas aizvadu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.