Darbiniekiem
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

Lai veicinātu pētniecības infrastruktūras racionālu izmantošanu, pērn Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) kopā ar Minjo Universitāti Portugālē (Universidade do Minho) sāka Erasmus+ programmas finansētu projektu Easy gov (EASY GOV-Laboratory Management Platform). Kopumā projektā darbojas četras valstis, un tajā paredzēts izstrādāt zinātniskajām laboratorijām ērtu platformu pētniecības iekārtu sagādei un pārvaldībai.

No RSU projektā darbojas Medicīnas fakultātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras asociētā profesore Rudīte Koka un vecākā laborante Aija Strode, kuras septembra izskaņā devās uz Sjēnas Universitāti Itālijā, lai kopīgi ar starptautiskajiem partneriem iztirzātu projekta virzību.

rsu_piedalas_projekta_easy_gov01.jpg

rsu_piedalas_projekta_easy_gov00.jpg

2022. gada septembrī Sjēnas Universitātē (Itālijā) projekta "Easy gov" dalībnieki pārrunāja līdz šim paveikto

Iecerētā platforma būtu noderīga ikvienas specializācijas zinātniskajām laboratorijām – to vadītājiem un laborantiem – jebkurā Eiropas Savienības valstī. Tā palīdzēs veiksmīgāk koordinēt savstarpējo sadarbību, informācijas apmaiņu, dažādu resursu, tostarp telpu un iekārtu, izmantošanu.

Platformas demo versiju paredzēts prezentēt jau 2023. gada pirmajā pusē visās projekta partneraugstskolās, tostarp RSU.