Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Attīstība
Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju materiālu repozitorija izveides projekts ir noslēdzies, un uzsākta strukturēta mācību materiālu uzkrāšana šajā digitālajā bāzē. Repozitorijā atrodami RSU mācību nolūkos izstrādātie vai sadarbības rezultātā iegūtie studiju materiāli. To vidū ir prezentācijas, videolekcijas, mācību video, infografikas, digitāli interaktīvie scenāriji, digitālās grāmatas u. c.

Repozitorijs docētājiem sniedz iespēju koplietot materiālus, ietaupot resursus, kā arī iedvesmoties un iepazīties ar kolēģu labās prakses piemēriem. Studentiem ir ne tikai piekļuve savā programmā paredzētajam mācību saturam, bet arī iespēja paplašināt zināšanas, izglītojoties ar studiju programmu tieši nesaistītās jomās.

Repozitorijs atrodas nepārtrauktā pilnveides procesā, jo studiju materiālu ievietošana ir un būs nepārtraukta.

To skaits tikai pieaugs, un bāze kļūs arvien vērtīgāka. Kā pašlaik norit darbs ar repozitoriju, cik liela interese par to ir studentiem un docētājiem, jautājām RSU studiju materiālu repozitorija administratorei Kristīnei Kuzņecovai.

Pašlaik notiek materiālu uzkrāšana, kā arī dažādu ar repozitorija apkalpošanu saistītu darbību noslīpēšana. Kopš pavasara, kad noslēdzās izveides projekts un sākās tā pilnvērtīga darbība, esmu piešķīrusi materiālu ievietošanas tiesības 13 RSU darbiniekiem. Manā vadībā notikušas trīs konsultācijas par repozitorija izmantošanas un materiālu ievietošanas iespējām.

Darbā ar repozitoriju liela nozīme ir detaļām, kuras jāpārzina, lai bāze būtu pilnvērtīgi izmantojama un labi saprotama.

Piemēram, lai materiālam pievienotu autoru, sistēmā jau pirms tam par šo autoru jābūt informācijai. Līdz šim esmu pievienojusi informāciju par aptuveni 140 autoriem – gan Latvijas, gan ārvalstu.

dators_lead.pngDarbs ar repozitoriju prasa detalizētas zināšanas un pieredzi, ko šobrīd uzkrāju. Esmu sagatavojusi instrukciju, lai studenti un docētāji precīzi zinātu, kā aprakstīt materiālus, pievienot sīktēlu un piešķirt šī materiāla skatīšanās tiesības. Materiāla ievietotājs pats izvēlas, cik plaša auditorija varēs to izmantot.

Šobrīd 27 materiāli ir redzami katram interesentam, kas atver repozitorija vietni. Savukārt pēc autorizēšanās ar RSU paroli, pieejami ir jau 303 materiāli. Piekļuves tiesības nosaka materiālu ievietotāji. Starp ievietotajiem materiāliem ir 192 video ieraksti, 84 simulācijas scenāriji un klīnisko gadījumu apraksti, fotogrāfiju kolekcijas no 10 Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra organizētajiem pasākumiem, astoņas psiholoģijas pētījumos izmantojamas anketas u. c.

Kristīne Kuzņecova aicina studentus un docētājus arvien aktīvāk izmantot studiju materiālu repozitoriju un uzdot jautājumus, ja tādi rodas.

Materiāli repozitorijā ir strukturēti pa tēmām un kolekcijām, lai nepieciešamo informāciju varētu viegli un ātri atrast. Filtri dod iespēju meklēt pēc autora, izveidošanas gada, atslēgvārdiem vai materiāla formāta, piemēram, vai tas ir video, grāmata vai prezentācija. Meklēšana, izmantojot filtrus, dod iespēju sašaurināt informācijas apjomu un ātri atrast sev vajadzīgo studiju materiālu.


RSU studiju materiālu repozitorijs tiek izstrādāts ESF projektā Pārvaldības procesu pilnveide un studiju programmu satura modernizācija Rīgas Stradiņa universitātē (Nr. 8.2.3.0/18/A/011).

ieguldijums_tava_nakotne_rsu_nap_esf.jpg