Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Tradicionālie pasākumi

Ādams Bots (Adam Bott) ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas students, un šis ir viņa ceturtais studiju gads. Viņš ir dzimis Krievijā, bet uzaudzis Vācijā. Ādams ir RSU Ārvalstu studentu asociācijas (International Student Association) integrācijas un sporta virziena vadītājs. Pašlaik viņš palīdz organizēt RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) iniciēto pasākumu Breaking Barriers (Nojaukt barjeras), kas norisināsies šā gada 28. maijā.

adambott_rsuisa2022.jpg

Kas tevi pamudināja iesaistīties Breaking Barriers organizēšanā?

RSU SP vērsās pie Ārvalstu studentu asociācijas, lai noskaidrotu, vai kāds no studentiem nevēlas kļūt par šī projekta vadītāju. Tas izklausījās interesanti, tāpēc uzrunāju integrācijas un sporta virziena vadītāja asistentu Lukasu Ristersu (Lucas Risters), aicinot viņu uzņemties pasākuma organizēšanu kopā ar mani.

Pastāsti, lūdzu, vairāk par šo pasākumu!

Pasākuma galvenais uzdevums ir sapulcēt vietējos un ārvalstu studentus, lai lauztu starp viņiem pastāvošās barjeras.

Pasākuma nosaukums sevī ietver arī cerību nojaukt šķēršļus starp dažādām tautībām, šķetināt aizspriedumus, stereotipus, runāt par diskrimināciju utt.

Taču galvenā uzmanība tiek pievērsta ne tikai tautībai, bet arī daudzām citām lietām, piemēram, profesijām un sociālajai izcelsmei.

Kāpēc tu pats iesaistījies Breaking Barriers organizēšanā?

Es gribu satikt vairāk vietējo, jo pirms iesaistīšanās Ārvalstu studentu asociācijā man nebija praktiski nekāda sakara ar vietējiem RSU studentiem. Vēlos palīdzēt pārvarēt šo barjeru arī citiem. Ārvalstu studentiem ir savi aizspriedumi par Latvijas studentiem, un otrādi. Es gribētu, lai šādas satikšanās mudinātu visus dalībniekus uz mijiedarbību, tādā veidā mēs sāktu saprast cits citu un varbūt pat atrastu jaunus draugus.

Mēs visi esam patiešām priecīgi, ka šis pasākums norisināsies klātienē! Es domāju, ka cilvēki izrādīs lielāku interesi iepazīt citam citu, jo šogad visi varēs satikties aci pret aci. Man šķiet, ka jaunajiem studentiem pandēmijas laikā bija grūti tikties ar citiem studentiem. Taču tagad viņiem būs iespēja iepazīt jaunus draugus vai paziņas, kā arī redzēt, kā norit citu RSU studentu dzīve.

Pastāsti vairāk par sevi, savu izcelsmi!

No mammas puses esmu saistīts ar Vāciju, savukārt no tēva puses – ar Krieviju. Pirmos piecus dzīves gadus pavadīju Krievijā, taču tad mēs nolēmām pārcelties uz Vāciju. Tur izglītības un veselības aprūpes sistēma ir labāka nekā Krievijā, turklāt arī karjeras ziņā, manuprāt, Vācijā var sasniegt daudz vairāk. 

Vai tu runā krieviski?

Jā, es katru dienu runāju krieviski ar vecākiem, turklāt krievu valoda noder arī Rīgā. Ar dažiem pacientiem sarunājos krieviski, jo tā reizēm ir vieglāk.

Vai tas kaut kā ir palīdzējis veiksmīgāk integrēties šajā vidē nekā citiem ārvalstu studentiem?

Noteikti! Dažreiz, aizejot atpūsties uz Vecrīgu, satieku sava vecuma studentus, kas neprot angļu valodu tik labā līmenī, tāpēc mēs sarunājamies krieviski. Tas man ir ļoti palīdzējis. Arī studijās. Atceros vienu reizi, kad bijām kopā ar pacientiem, taču mums bija tikai viens pasniedzējs uz divām grupām. Līdz ar to viņš nevarēja vienlaikus būt abās grupās, un pacienti sāka taujāt, vai kāds no mums runā krieviski. Es pieteicos palīdzēt un tulkoju visu informāciju kursabiedriem, lai arī viņi varētu izsekot visam līdzi.

Kāda, tavuprāt, varētu būt studentu interese par šo pasākumu?

Mums šķiet, ka pasākumu lielākoties apmeklēs pirmā semestra Latvijas studenti, kā arī pirmā vai otrā semestra ārvalstu studenti. Viņi ir diezgan atvērti, turklāt vēl nav tik ļoti iedzīvojušies Rīgā. Manuprāt, tieši šī studentu grupa gribētu vairāk iepazīt dažādus cilvēkus un kultūras. Patiesībā, šķiet, ka diezgan daudzi pieteiksies pasākumam.

Mēs nodrošināsim bezmaksas ēdienu un jautras aktivitātes.

Pieaicināsim vienu vieslektoru, kā arī vienu vietējo pasniedzēju, kas pastāstīs par diskrimināciju, ar kuru viņi ir saskārušies savas izcelsmes vai profesijas dēļ.

Pasākums notiks 28. maijā RSU SP Studentu mājā (Palasta ielā 3), kur norisināsies dažādas aktivitātes, piemēram, dalībniekiem būs jāstrādā grupās, lai veidotu savu ideālo sabiedrību. Būs arī dažādu tautību pārstāvju lekcijas. Tāpat Vecrīgā organizēsim Scavenger hunt jeb Dārgumu meklēšanas spēli, kur studenti tiks sadalīti jauktās grupās.

Pasākumā studenti varēs uzzināt vairāk par dažādiem stereotipiem un aizspriedumiem, kā arī uzdot jautājumus cits citam. Ārvalstu un vietējie studenti ne vienmēr satiekas studiju laikā, tāpēc ļoti ceru, ka šis pasākums viņiem dos šo iespēju.

Vai esat ieviesuši ko jaunu šā gada Breaking Barriers pasākumā?  

Šogad pasākums notiks tikai vienu dienu, nevis divas, kā tas bija iepriekš. Samainījām pasākuma laiku, proti, šogad tas sāksies nedaudz vēlāk, jo sapratām, ka daudzi studenti varētu būt devušies izklaidēties iepriekšējā vakarā. Pamainījām arī pasākuma formātu, lai tas nebūtu pārāk akadēmisks. Gribam, lai šis pasākums rosinātu patiesu interesi, tādā veidā iesaistot pēc iespējas vairāk studentu. Jāpiemin, ka pasākums noslēgsies ar ballīti RSU SP Studentu mājā.

Facebook pasākuma ieraksts (angļu valodā)

Pieteikšanās pasākumam ir beigusies.

bb2022.jpg