RSU studenti iepazīst fotogrāfijas pētnieku un kuratoru darbu un veido virtuālās izstādes
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) akadēmiskās bakalaura studiju programmas Fotogrāfija 1. kursa studenti studiju kursā Fotogrāfijas vēsture Latvijā izveidojuši trīs virtuālās izstādes, kas ir šī studiju kursa noslēguma darbs. Izstādes tapušas, izmantojot un pētot RSU Vēstures muzeja krājumu: Pauļa Cīruļa fotogrāfijas un laikrakstu Padomju Mediķis.
"Kopā ar studentiem gribu lauzt stereotipu, ka vēsture ir tikai gari tekstu sacerējumi. Manuprāt, fotogrāfijas vēsture paver plašas iespējas aplūkot fotogrāfijas mediju no dažādiem skatupunktiem un praksēm. Šoreiz pievērsāmies un aplūkojām fotogrāfiju kā mantojumu," pastāstīja studiju kursa Fotogrāfijas vēsture Latvijā lektore Baiba Tetere.
Trīs studentu komandas veidoja katra savu virtuālo izstādi, izvēloties konkrētu tēmu un vadoties pēc fotogrāfiju krājuma materiāla. "Tas ir lieliski, ka universitātei ir pašai savi resursi, kā RSU Vēstures muzejs un studenti, kas ļauj iepazīt pašiem un iepazīstināt pārējos ar RSU vēsturi un studentu dzīvi padomju periodā. Šī bija lieliska iespēja studentiem iepazīt fotogrāfijas pētnieku un kuratoru darbu, strādājot un konsultējoties ar RSU Vēstures muzeja darbiniekiem," par darbu pie virtuālajām izstādēm skaidroja lektore.
"Tā kā jaunā studentu paaudze ir piedzimusi pēc padomju laika un fotogrāfiju izvēlas studēt ļoti dažādu interešu un pieredzes pārstāvji, bija ļoti interesanti vērot studentu skatījumu par padomju fotogrāfiju, kas mudina uz šīm fotogrāfijām skatīties atvērtāk, neieliekot to tikai sociālistiskā reālisma rāmī," atklāja Baiba Tetere.
Saziņa un visas aktivitātes darbā ar fotogrāfijas krājumu notika attālināti.
Fotogrāfijas studentu veidotās virtuālās izstādes
Jūs gaida Rīgas Medicīnas institūts!