Pārlekt uz galveno saturu

Sociālo zinātņu pētniecības centra mērķis ir veicināt mērķtiecīgu izcilas pētniecības attīstību jaunajā Sociālo zinātņu fakultātē un Rīgas Stradiņa universitātē kopumā. Centra darbība ir vērsta uz fokusētu starpdisciplināras sociālo zinātņu pētniecības attīstību un teorētisko pieeju izkopšanu.

Sociālo zinātņu pētniecības centrs nodrošina pētniecībā gūto zināšanu pārnesi un veicina starpdisciplināri orientētu pētnieku ataudzi, integrējot pētniecības procesu un rezultātus studiju procesā.

Sociālo zinātņu pētniecības centrs nodrošina Rīgas Stradiņa universitātes sociālo zinātņu akadēmiskā personāla horizontālās pētniecības vajadzības – pētniecības infrastruktūru, digitālos pētniecības rīkus, kā arī tehnisko resursu pārvaldību. Nākotnē centrs plāno sniegt sociālo zinātņu pētniecības pakalpojumus arī citām organizācijām.

Centra uzdevumi

  • Augsti kvalificētas, starpdisciplināras pētnieku komandas veidošana, kas atraisa sociālo zinātņu potenciālu Latvijā, nodrošina pasaules tendencēm atbilstošus pētījumus un publikācijas, kā arī ceļ sociālo zinātņu prestižu sabiedrībā.
  • Pētniecības attīstība un zinātnisko pētījumu veikšana tādās sociālo zinātņu jomās kā politikas zinātne, ekonomika, komunikācija, sociālā antropoloģija, socioloģija, psiholoģija, tiesību zinātne, veselības vadība.
  • Starpdisciplinaritātes attīstība, veidojot sadarbības tīklus un veicinot pētniecību starp dažādām sociālo zinātņu nozarēm un citu nozaru grupām, veicinot jaunu domāšanas veidu un sniedzot holistisku pieeju sarežģīto sociālo problēmjautājumu risinājumiem.
  • Dialoga veidošana starp zinātniekiem, politikas veidotājiem, uzņēmējiem un pilsonisko sabiedrību, veicinot pētījumu rezultātu izplatīšanu un kopradīšanu, kā arī iesaistoties ekspertu un publiskajās diskusijās.
  • Starptautiskās sadarbības veicināšana, veidojot partnerattiecības ar pētniecības institūtiem un zinātnes universitātēm visā pasaulē, izstrādājot pētniecības kopprojektus, rīkojot zinātniskās konferences un seminārus, kā arī studentu un pētnieku apmaiņu.
  • Pētniecības integrācija studiju procesā, sniedzot atbalstu pētniecības tēmu, metožu un rīku integrēšanā Sociālo zinātņu fakultātes ikdienas darbā, iesaistot docētājus un studentus pētniecības projektos, organizējot seminārus un darbnīcas, kā arī nodrošinot pētniecības infrastruktūru un resursus.
  • Pētniecības infrastruktūras attīstība, fokusējoties uz jauno tehnoloģiju plašāku izmantošanu kvalitatīvajā un kvantitatīvajā pētniecībā.

Pētnieku grupas

Citas pētniecības aktivitātes

 


Projekts nr. KPVIS 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/005 RSU iekšējā un RSU ar LSPA ārējā konsolidācija. 

finanse_es_nacionalais_attistibas_plans.jpg

Saistītās ziņas