Bibliotēka
Pētniecība

EIFL (Electronic Information for Libraries – elektroniskā informācija bibliotēkām) piedāvā četrus vebinārus par autortiesībām zinātnes, pētniecības un bibliotēkas kontekstā.

Libraries, Copyright and AI for science and research
18. septembrī| 16:00-17:00

Vebinārā tiks izklāstīti pamatprincipi, kas nepieciešami, lai izstrādātu zinātni un pētniecību atbalstošu mākslīgā intelekta (MI) politikai un noteikumiem. Tajā tiks izcelti arī MI noteikumi autortiesību likumos un tiesvedības statuss attiecībā uz mašīnmācīšanās tehnoloģiju izmantošanu dažādās jurisdikcijās visā pasaulē.

Libraries, Copyright and the Commons
25. septembrī | 14:00-15:00

Vebinārā galvenā uzmanība tiks pievērsta Creative Commons (CC) licencēm, kuras plaši izmanto, lai likumīgi kopīgotu un izmantotu ar autortiesībām aizsargātus darbus atvērtās izglītības, zinātnes un pētniecības jomās. Tajā tiks apspriests arī  jautājums par ģeneratīvo mākslīgo intelektu un CC licencēm, kā arī tiks prezentēti rīki, resursi un prakse, ko parasti izmanto bibliotekāri un pētnieki, piemērojot CC licences materiāliem.

Libraries, Copyright, Research and Development
16. oktobrī | 17:00-17:45

Eksperte Faith Majekolagbe, Albertas Universitātes (Kanāda) Juridiskās fakultātes asistente, pievērsīsies autortiesību ierobežojumu un izņēmumu nozīmei, jo tie ir neatņemama veselīgas autortiesību sistēmas sastāvdaļa un tiks minēti būtiski instrumenti, kas nodrošina radošumu, inovācijas, piekļuvi zināšanām un izglītības materiāliem.

What’s fair in copyright? Fair use, fair dealing and fair practice
25. oktobrī | 16:00-17:00

Vebinārā tiks aplūkoti trīs juridiskie jēdzieni, kas bieži sastopami autortiesību likumos visā pasaulē - godprātīga izmantošana, godprātīga rīcība un godprātīga prakse. Vebināra laikā tiks īsi aprakstīta katra jēdziena izcelsme un galvenās iezīmes, kurās valstīs autortiesību likumos ir šie elastīgie noteikumi un kā bibliotēkas no tiem var gūt labumu.

Noslēdzot šo četru EIFL vebināru sēriju par autortiesībām un bibliotēkām, sekos jautājumu un atbilžu daļa (Q&A) - “Ask us anything (about copyright and libraries) – Jautājiet mums jebko (par autortiesībām un bibliotēkām)”.

The series of four EIFL webinars on copyright and libraries
(The series of four EIFL webinars on copyright and libraries)

Vairāk informācijas https://www.eifl.net/