Rezidents arī reģionālajā slimnīcā var daudz darīt zinātnes jomā
"Domāju, ka mans rezidentūras veiksmes stāsts sākās jau pamatstudiju laikā ar mērķtiecīgu ginekoloģijas un dzemdniecības nozares izzināšanu un iemīlēšanu, un ar nepopulāra lēmuma pieņemšanu – kļūt par rezidenti reģionālajā slimnīcā," saka Anna Kornete, kura ir ginekologa, dzemdību speciālista 3. studiju gada rezidente.
Lai gan man patīk Rīga, dzīve ārpus galvaspilsētas vienmēr šķitusi saistošāka. Mana dzimtā pilsēta ir Cēsis, tāpēc likumsakarīgi, ka par savu rezidentūras slimnīcu izvēlējos Vidzemes slimnīcu Valmierā.
Darbs reģionālajā slimnīcā attīsta spēju strādāt patstāvīgi un gūt pārliecību par savu veikumu. Vidzemes slimnīcā līdzās strādā pieredzējuši un jauni ārsti, kopā veidojot labu komandu.
Dzīve rezidentam reģionālajā slimnīcā paplašina redzesloku, jo katrā slimnīcā ir savas tradīcijas, no kurām mācīties, lai sev paturētu vērtīgāko. Un tas, manuprāt, ir viens no lielākajiem ieguvumiem rezidentūras laikā – iespēja gūt pieredzi daudz un dažādās vietās.
Esmu priecīga un pateicīga par praktisko pieredzi, ko iespējams uzkrāt Vidzemes slimnīcā. Strādājot mazā kolektīvā, varu ātrāk pierādīt savas prasmes un daudz strādāt arī praktiski.
Pavisam noteikti arī reģionālajā slimnīcā var domāt un daudz darīt zinātnes jomā, piemēram, izstrādāt pētnieciskos darbus, gūt pieredzi un iedvesmu starptautiskos kongresos un konferencēs. Uzskatu, ka visa pamatā ir paša vēlme to darīt.
Darba un privātajai dzīvei mazpilsētā, nenoliedzami, ir gan ieguvumi, gan trūkumi, tomēr domāju, ka pārsvarā tie ir ieguvumi. Ceru, ka jaunie speciālisti arvien biežāk izvēlēsies veidot savu profesionālo dzīvi ārpus Rīgas! Jau šobrīd prieks, ka Valmiera ir viens no pievilcīgākajiem reģionālo slimnīcu galamērķiem, kur aug spēcīga jauno ārstu paaudze.