RSU mācībspēki ievēlēti par LZA akadēmiķiem un korespondētājlocekļiem
Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) pilnsapulce 21. novembrī, aizklāti balsojot, par Latvijas Zinātņu akadēmijas jaunajiem locekļiem ievēlēja 12 īstenos locekļus, piecus ārzemju locekļus un vienu goda locekli, kā arī piecus korespondētājlocekļus. Viņu vidū ir četri Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētāji un pētnieki.
Īstenie locekļi (akadēmiķi)
RSU Medicīnas fakultātes Oftalmoloģijas katedras vadītāja, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja, LZA korespondētājlocekle prof. Guna Laganovska.
RSU Farmācijas fakultātes Farmācijas ķīmijas katedras docētājs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadošais pētnieks, LZA korespondētājloceklis asoc. prof. Reinis Vilšķērsts.
Korespondētājlocekļi
RSU Sociālo zinātņu fakultātes vadošā pētniece Dzintra Atstāja.
RSU Onkoloģijas un molekulārās ģenētikas institūta direktors, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs un Krūts slimību centra vadītājs, RSU Ķirurģijas katedras vadošais pētnieks asoc. prof. Arvīds Irmejs.
Apsveicam ar augsto atzinību pētniecībā!
LZA sastāvu veido īstenie locekļi (akadēmiķi), goda locekļi, korespondētājlocekļi un ārzemju locekļi. To skaitu, kandidātu izvirzīšanas un apspriešanas kārtību zinātniskā sabiedrībā, kā arī ievēlēšanas kārtību nosaka LZA statūti.
LZA īstenie locekļi uz mūžu saglabā LZA akadēmiķa nosaukumu. Par LZA īstenajiem locekļiem var ievēlēt izcilus Latvijas zinātniekus līdz 70 gadu vecumam, bet viņu kopskaits nedrīkst pārsniegt 100. Par korespondētājlocekļiem ievēlē Latvijā kādā zinātnes nozarē autoritāti ieguvušus zinātniekus, kuri spēj kvalificēti pārstāvēt attiecīgo zinātnes nozari, ekspertēt zinātniskos darbus un savai specializācijai atbilstošos zinātniskos virzienus.