Attīstība
Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

17. septembrī Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) apmeklēja plaša Lietuvas Veselības zinātņu universitātes (LVZU) delegācija no Kauņas. Vizītes laikā abu universitāšu vadība parakstīja stratēģisko sadarbības vienošanos, kas vērsta uz medicīnas tehnoloģiju un izglītības inovāciju attīstību, militārās medicīnas izpēti, kā arī simulācijā balstītu apmācību uzlabošanu.

Abas universitātes apņēmušās sadarboties jaunu medicīnas tehnoloģiju izstrādē, izmantojot tādas modernas metodes kā virtuālā realitāte, paplašinātā realitāte un mākslīgais intelekts. Šī sadarbība ļaus padarīt mācību procesu interaktīvāku un efektīvāku, palīdzot studentiem apgūt sarežģītas klīniskās situācijas.

Vienošanās parakstīta RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, kas ir vienīgais simulācijas centrs Latvijā un lielākais Baltijā, kur vienuviet pieejama atbilstīga infrastruktūra un aprīkojums, lai nodrošinātu nepieciešamo prasmju apguvi dažādās veselības aprūpes nozarēs un lai veicinātu pacientu drošību un uzlabotu veselības aprūpes kvalitāti Latvijā. Sadarbība ar LVZU ietvers simulācijas metožu ieviešanu un attīstību medicīnas izglītībā: tiks organizētas kopīgas darbnīcas, semināri un mācībspēku apmaiņas programmas, lai uzlabotu zināšanu un prasmju pārnesi starp universitātēm.

Militārās medicīnas apmācības un zinātniskā sadarbība

Īpašu uzmanību iecerēts pievērst militārās medicīnas jomai, sniedzot specializētu apmācību traumu aprūpē un neatliekamajā palīdzībā. Plānoti kopīgi militārās medicīnas kursi, praktiskās apmācības un zinātniskie pētījumi, veicinot zināšanu attīstību šajā jomā.

Vienošanās paredz arī aktīvu zinātnisko sadarbību, kopīgu pētījumu īstenošanu un studentu, mācībspēku un pētnieku apmaiņas programmas. Šāda sadarbība stiprinās abu universitāšu kapacitāti inovāciju ieviešanā un nodrošinās starptautisku pieredzi un zināšanu apmaiņu.

Vizīte iezīmē jaunu attīstības posmu abu augstskolu sadarbībā, kas būtiski uzlabos medicīnas izglītību un pētījumu iespējas gan Latvijā, gan Lietuvā.