Atzinība
Sports

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sieviešu 3x3 basketbola komanda, kuras sastāvā ir Paula Cirša, Anita Miķelsone, Luīze Šepte un Una Šteinharde, 15. jūlijā Debrecenā uzvarēja Eiropas studentu spēlēs.

RSU 3x3 sieviešu un vīriešu basketbola komandas 10. jūlijā devās uz Ungārijas pilsētu Debrecenu, lai pārstāvētu RSU Eiropas studentu spēlēs 2024 (EUSA games).

Pirms turnīra 3x3 vīriešu studentu izlasei bija pārbaudes spēle pret Ungārijas U-18 3x3 basketbola izlasi ar rezultātu 21:12.

Apakšgrupā latvietes uzvarēja augstskolu komandas no Žironas, Horvātijas un Ivanofrankivskas, bet zaudēja Heidelbergas 3x3 basketbolistēm. Astotdaļfinālā RSU ar 13:9 pārspēja lietuvietes, ceturtdaļfinālā ar 16:15 uzveica Katalonijas universitātes pārstāves, bet pusfinālā ar 17:5 bija pārākas pār Ivanofrankivskas komandu.

Vīriešu turnīrā RSU komanda ar Ginteru Ansi Blumbergu, Mārtiņu Krūmiņu, Ņikitu Kuzņecovu un Dāvi Matīsu Žildi sastāvā apakšgrupā pārspēja komandas no Ķelnes un Debrecenas, taču zaudēja studentiem no Zagrebas, Olomoucas un Nantes. Astotdaļfinālā latviešu kvartets ar 19:21 zaudēja Vītauta Dižā Universitātes basketbolistiem no Kauņas.

Finālspēlē Latvijas sieviešu kvartets ar rezultātu 21:17 guva virsroku pār Valensijas Universitātes studentēm, iegūstot ceļazīmi uz Pasaules kausu 3x3 basketbolā studentiem, kas norisināsies no 22. līdz 24. novembrim Sjameņā (Xiamen) Ķīnā.

Pirmavots: www.sportacentrs.com