Attīstība
Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

Piektdien, 7. jūnijā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā viesojās Vācijas vēstnieks Kristians Helts. Tikšanās laikā tika apspriestas sadarbības iespējas militārās medicīnas un pētniecības jomā, kā arī pārrunāti plāni veidot vēl plašāku klīnisko bāzu tīklu Vācijā, kur vācu valodā runājošie RSU studenti varētu doties praksē.

rsu_vacijas_vestnieks_062024-02-lead.jpg

RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Vācijas vēstnieks Kristians Helts tikās ar RSU vadību, Studējošo pašpārvaldes vadību un citiem universitātes pārstāvjiem, lai diskutētu par sadarbības iespējām nākotnē. Vēstnieks atzina, ka Vācijā ir labi zināma RSU augstā reputācija un panākumi, attīstot izglītības eksportu, tādēļ izrādīja interesi par virzieniem, kurus varētu attīstīt, lai veicinātu gan Vācijas studentu, gan zinātnieku piesaisti.

rsu_vacijas_vestnieks_rektors_062024-lead.jpgNo kreisās: Vācijas vēstnieks Kristians Helts un RSU rektors Aigars Pētersons

Plašā un nozīmīgā sadarbība ar Vāciju RSU sākusies jau pirms vairāk nekā 30 gadiem – līdz ar pirmajiem viesstudentiem, tāpēc likumsakarīgi, ka šajā valstī arī pašlaik ir visvairāk (septiņi) apmācības centru slimnīcās. Turklāt jau šoruden tiks atvērta pirmā RSU filiāle ārpus Latvijas – tā būs Štādē, kur 2024./2025. akadēmiskajā gadā studijas uzsāks vairāk nekā 20 studējošo.

rsu_vacijas_vestnieks_062024-lead.jpgNo kreisās: RSU asoc. prof. Vladimirs Voicehovskis un Vācijas vēstnieks Kristians Helts

Pēc sarunām vēstnieks iepazinās ar simulācijas tehnoloģijām, kas palīdz apgūt atbilstošās prasmes ikvienam RSU studentam, tostarp tiem teju 600 studentiem no Vācijas, kuri pašlaik mācās RSU. Vizītes noslēgumā vēstnieks turpināja sarunas ar vācu studentu pārstāvjiem. RSU ārvalstu studējošo vidū 23 % ir ieradušies no Vācijas.