SZF pētniece Kristīne Blumfelde-Rutka iepazīstina augstskolu pārstāvjus ar RSU ilgtspējīgu attīstību
24.–28. martā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sociālo zinātņu fakultātes lektore un pētniece, doktorante, RSU Pārvaldības biroja eksperte ilgtspējas jautājumos Kristīne Blumfelde-Rutka pārstāvēja RSU starptautiskā personāla apmācību nedēļā, kuru rīkoja Marburgas Universitāte (University of Marburg) Vācijā. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 15 universitāšu pārstāvji no dažādām valstīm visā pasaulē.
Šogad starptautiskā semināra temats bija The Contribution of Higher Education Institutions in Sustainability Transformation – Navigating the Tension between Path dependencies and Change, lai meklētu risinājumus spriedzei starp ierastajiem darbības modeļiem un nepieciešamības pēc pārmaiņām. Dalībnieki apsprieda dažādas stratēģijas, kas tiek izmantotas ilgtspējīgas attīstības procesā universitātēs, un dalījās ar praktiskiem risinājumiem.
Marburgas Universitāte, dibināta 1527. gadā, ir viena no vecākajām universitātēm Vācijā. Tā atrodas Hesenes federālajā zemē, Marburgas pilsētā, kas pazīstama ar viduslaiku arhitektūru. Universitātes mērķis ir radīt ilgtspējīgu nākotni, kurā tiek ņemtas vērā gan pašreizējās, gan nākotnes paaudžu vajadzības. Šī pieeja palīdz veidot atbildīgu un informētu sabiedrību, kas spēj risināt globālos vides un sociālos izaicinājumus. Marburgas Universitāte ir apņēmusies veicināt ilgtspējīgu attīstību, integrējot ilgtspējas principus savā akadēmiskajā un administratīvajā darbībā. Universitāte aktīvi strādā pie energoefektīvu risinājumu ieviešanas, lai samazinātu enerģijas patēriņu un veicinātu videi draudzīgu saimniekošanu, turklāt Marburgas Universitāte veicina ilgtspējīgu izglītību, piedāvājot kursus un pētniecības programmas, kas koncentrējas uz klimata izmaiņām, vides aizsardzību un sociālo atbildību. Universitāte arī sadarbojas ar vietējām un starptautiskām organizācijām, lai veicinātu ilgtspējīgas prakses un inovācijas.
Šajā pasākumā K. Blumfelde-Rutka jau otro gadu pārstāvēja RSU un prezentēja mūsu augstskolas darbu ilgtspējīgas attīstības veicināšanā, akcentējot RSU paveikto efektīvas pārvaldības izveidē, resursu optimizēšanā, atkritumu un klimata risku mazināšanā, kā arī ilgtspējīgas izglītības, inovāciju, digitalizācijas un pētniecības attīstībā.
K. Blumfelde-Rutka (attēlā) iepazīstināja semināra dalībniekus arī ar RSU Studentu pašpārvaldes projektu Zaļš. Šīs iniciatīvas ietvaros 2025. gada martā, iesaistot bakalaura studiju programmas Starptautiskais mārketings un reklāma studentus dažādu aktivitāšu un ideju izstrādē, tika izveidots sociālo tīklu komunikācijas saturs, lai pārvarētu patērētāju barjeras ilgtspējīga patēriņa kontekstā. Šīs aktivitātes tika veidotas studiju kursa Patērētāju uzvedība ietvaros.
Projekta mērķis bija izprast un identificēt šķēršļus, kas kavē ilgtspējīgu patēriņu, kā arī izstrādāt efektīvus risinājumus, lai veicinātu ilgtspējīgu dzīvesveidu, izmantojot sociālo tīklu komunikāciju.
K. Blumfelde-Rutka atzīst, ka ERASMUS mobilitātes laikā iegūtas nozīmīgas zināšanas un prasmes, lai turpinātu dalību RSU darba grupā ilgtspējas attīstībai. Liels ieguvums ir arī izveidotais kontaktu tīkls ar 17 augstākās izglītības iestādēm visā pasaulē.
Starptautiskās personāla apmācības nedēļas dalībnieki Marburgā