Pārlekt uz galveno saturu

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Akadēmiskā balle tiek rīkota kopš 2002. gada un ir kā godam nopelnīts noslēguma pasākums visa studiju gada garumā veiktajam garīgajam un praktiskajam darbam, kas iekļauts balles devīzē Ad honorem artes, scientia, veritasPar godu mākslai, zinātnei, patiesībai.

Akadēmiskajā ballē piedalās RSU studenti, darbinieki un īpaši aicinātie viesi, kas svinīgajā pasākumā atzīmē augstskolas sasniegumus. Tiek pasniegta Gada balva izcilākajiem studentiem, darbiniekiem un struktūrvienībām, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Tradicionāli balle sākas ar polonēzi, pārējo svētku vakaru dalībnieki vada, tērzējot un dejojot klasiskās un modernās dejas.
 

Balles fotoattēli

Balles vēsture

2024

2024. gadā Akadēmiskā balle notika 7. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā.

Pēc svinīgajām uzrunām tika pasniegta Gada balva deviņās nominācijās izcilākajiem studentiem, darbiniekiem, zinātniekiem un struktūrvienībām, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Savu balvu pasniedza arī RSU Absolventu asociācija.

Absolventu asociācijas balvu saņēma ārste ginekoloģe, dzemdību speciāliste Elizabete Pumpure.

Tradicionāli balle sākās ar polonēzi. Pēc pirmās deju tūres viesi vēroja deju kluba Evita priekšnesumu. Pārējo svētku vakaru dalībnieki pavadīja sarunās, dejās un aizraujošās aktivitātēs.

Latviešu biedrības nama Lielajā zālē un Zelta zālē muzicēja Bigband Jelgava Raita Ašmaņa vadībā, Daumants Kalniņš, Rūta Dūduma-Ķirse, Mazais Princis, Papīra lidmašīnas un DJ Kārlis Ķilkuts, savukārt Baltajā zālē notika radošas aktivitātes un meistarklases.
 
Ikviens balles viesis varēja sevi iemūžināt foto stūrītī.

Pasākumu vadīja aktieri Agnese Budovska un Gints Andžāns.

Kosmiskās noskaņās aizvadīta ikgadējā RSU Akadēmiskā balle

balle_2024.jpg

Balles video

 

2023

RSU Akadēmiskā ballē 2023. gadā notika 9. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā.

Pēc svinīgajām uzrunām tika pasniegta Gada balva deviņās nominācijās izcilākajiem studentiem, darbiniekiem, zinātniekiem un struktūrvienībām, kā arī balva par mūža ieguldījumu.

Savu balvu pasniedza arī Absolventu asociācija. Balvu saņēma politologs un sociālais antropologs Mārtiņš Daugulis, kurš ir Eiropas studiju fakultātes Politikas zinātnes katedras vadītājs un docents un kurš dara visu, lai RSU vārdu nestu pasaulē.

Ar muzikālajiem priekšnesumiem klātesošos pasākuma svinīgajā daļā priecēja basbaritons Edgars Ošleja, vijolnieks Daniils Bulajevs, pianiste Agnese Egliņa un čelliste Guna Šnē.

Tradicionāli balle sākās ar polonēzi. Pēc pirmās deju tūres viesi vēroja deju kluba Evita priekšnesumu. Pārējo svētku vakaru dalībnieki pavadīja sarunās, dejās un aizraujošās aktivitātēs.

Latviešu biedrības nama Lielajā zālē un Zelta zālē muzicēja "Bigband Jelgava" Raita Ašmaņa vadībā ar solistiem Rūtu Dūdumu-Ķirsi un Daumantu Kalniņu, grupa Dziļi violets un dīdžejs Kārlis Zariņš, savukārt Baltajā zālē notika dažādas radošas un interaktīvas aktivitātes. Ikviens balles viesis varēja sevi iemūžināt foto stūrītī Prezidenta salonā.

Pasākumu vadīja aktrise Maija Doveika un basbaritons Edgars Ošleja.

Koši un lustīgi aizvadīta RSU Akadēmiskā balle

rsu_akademiska_balle_2023_0.jpg

Balles video

2022

Pēc vairāk nekā trīs gadu pauzes sestdien, 2022. gada 10. septembrī, Rīgas Latviešu biedrības namā tika aizvadīta tradicionālā RSU Akadēmiskā balle, kas šoreiz noritēja jubilejas noskaņās, jo tika rīkota 20. reizi augstskolas vēsturē. Balli plaši apmeklēja RSU darbinieki, studenti un augstskolas vadība, kā arī lūgtie viesi, tostarp ministri, citu augstskolu rektori, prorektori, valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Kā vēsta balles devīze, tā noritēja ad honorem artes, scientia, veritas jeb par godu mākslai, zinātnei, patiesībai, un pasākumā tika ne vien svinēti augstskolas sasniegumi, bet arī cildināti cilvēki un struktūrvienības, kuru pienesums ir īpaši izceļams. RSU Gada balvas tika pasniegtas gan izcilākajiem studentiem, darbiniekiem, absolventiem, zinātniekiem un struktūrvienībām, gan par mūža ieguldījumu.

RSU Gada balva tika pasniegta deviņās nominācijās.

Tika pasniegta arī Absolventu asociācijas Gada balva, ko saņēma Iekšķīgo slimību katedras docētāja prof. Ilze Konrāde.

Pēc Gada balvu pasniegšanas balles viesi jau tradicionāli dejoja polonēzi, bet pārējo svētku vakaru vadīja, tērzējot un dejojot klasiskās un modernās dejas. Ballē muzicēja Bigband Jelgava, Aija Vītoliņa, Mārtiņš Kanters, grupa Zelta vilks un dīdžejs Kārlis Ķilkuts. Vienlaikus balles viesi piedalījās vairākās radošajās darbnīcās un meistarklasēs.

Pasākumu vadīja aktrise Ieva Segliņa-Krūzkopa un Latvijas Nacionālās operas un baleta dziedātājs Edgars Ošleja.

Spoži aizvadīta Rīgas Stradiņa universitātes balle

akademiska_balle_2022_0.jpg

Rektora aicinājums uz balli

Balles video

2020–2021

2020. un 2021. gadā RSU Akadēmiskā balle nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ.

2019

2019. gadā RSU Akadēmiskā balle notika 6. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā. Tā bija kā Zinātnes nedēļas, kas notika no 1. līdz 5. aprīlim, noslēguma kulminācija.

Balle sākās ar studentu himnu Gaudeamus igitur un RSU rektora prof. Aigara Pētersona uzrunu. Pēc tam ar muzikālu priekšnesumu uzstājās klarnetiste Anna Gāgane, kura ir Lielās mūzikas balvas 2019 ieguvēja nominācijā Gada jaunais mākslinieks, un pianiste Agnese Egliņa.

Tad tika pasniegta RSU Gada balva deviņās nominācijās.

  • Gada students – Stavs Brockis (Stav Brodsky)
  • Gada maģistrantsLāsma Ķite
  • Gada rezidents Signe Šetlere
  • Gada doktorants Jānis Zariņš
  • Gada docētājsZane Vitenberga
  • Gada zinātnieksKlāvs Sedlenieks
  • Gada struktūrvienība – Studentu serviss
  • Gada administrācijas darbinieks – Rolands Bļujus
  • Balva par mūža ieguldījumu tika piešķirta četriem ilggadējiem darbiniekiem: Aijai Rubenei, Dagmārai Sprūdžai, Andrejam Skaģeram un Maijai Eglītei.

Pirmo reizi tika pasniegta RSU Absolventu asociācijas balva, kas izveidota, lai izteiktu atzinību izciliem RSU absolventiem, kuri aktīvi atbalsta augstskolu pēc tās absolvēšanas. Šo balvu saņēma Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Reinis Joksts, kurš ir Rīgas Medicīnas institūta (tagad – RSU) 1982. gada absolvents.

Studējošo pašpārvalde savu balvu par veiksmīgu sadarbību pasniedza Komunikācijas departamentam.

Svinīgās ceremonijas noslēgumā RSU koris Rīga (diriģentes Zane Zilberte un Evita Taranda) un instrumentālā grupa izpildīja Imanta Kalniņa dziesmu ciklu no rokoperas Ei, jūs tur! ar jubilāra Viktora Kalniņa dzeju.

Vēlāk ballē muzicēja Jelgavas bigbends, Elza Rozentāle, Normunds Rutulis, Ivars Pētersons, Atis Ieviņš & Rock Brother. Baltajā zālē par noskaņu rūpējās radošā apvienība Skudras metropole – bija krāšņi klavieru dueļi ar saldējuma tapšanu, mākslas darbnīcas, Argentīnas tango tūres u. c. Bija arī dažādi dejas priekšnesumi, foto salons un lielā svētku torte.

Pasākuma vadītājs: Normunds Rutulis

RSU arodbiedrības biedri pēc balles varēja atgūt ieejas kartes maksu, iesniedzot čeku arodorganizācijas kasierei.

Balles programmiņa

akad__balle_2019-lead.jpg

2018

2018. gadā RSU Akadēmiskā balle notika 24. martā Rīgas Latviešu biedrības namā. Pasākums sākās ar Duo LV priekšnesumu (vijolniece Kristīne Balana un pianists Andrejs Osokins). Pēc tam tika pasniegta RSU Gada balva vairākās nominācijās.

Pēc RSU Gada balvas pasniegšanas ceremonijas uzstājās Daumants Kalniņš un Kaspars Zemītis. Ballē spēlēja Big Al & The Jokers, Štrausa stīgu kvartets, solisti Aija Vītoliņa un Daumants Kalniņš u. c.

Pasākuma vadītājs: Valdis Melderis.

2017

2017. gadā RSU Akadēmiskā balle notika 8. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā. Pēc RSU Gada balvas pasniegšanas ceremonijas skanēja Ulda Marhileviča dziesmu cikls kopā ar RSU kori Rīga un deju ansambli Ačkups (solisti: Aija Andrejeva un Andris Ērglis, mūziķi: Dzintars Beitāns, Modris Laizāns un Ivars Kalniņš).

Ir zināmi RSU Gada balvas ieguvēji (10.04.2017.)

Ballē spēlēja Mirage Jazz Orchestra un dziedāja Agnese Rakovska, Lauris Valters, Kristīne Prauliņa, Atis Ieviņš u. c. Vadītāji: Dita Lūriņa un Intars Rešetins.

2016

Akadēmiskā balle notika 19. martā Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Tā sākās ar studentu himnu Gaudeamus Igitur un RSU rektora prof. Jāņa Gardovska uzrunu. Pēc tam tika pasniegta tradicionālā RSU Gada balva izcilākajiem studentiem un darbiniekiem astoņās nominācijās.

Svinīgajā ceremonijā uzstājās RSU jauktais koris Rīga un Tautas deju ansamblis Ačkups, veltot savus priekšnesumus aizvadītā gada aktualitātēm Latvijas kultūrā – dzejniekiem Rainim un Aspazijai, komponistam Emīlam Dārziņam, horeogrāfam Uldim Žagatam. Ceremonijas noslēgumā izskanēja Imanta Kalniņa un Raiņa dziesma Jau ziediem rotātas pļavas.

Pēc koncerta viesi tika aicināti uz svētku cienastu Zelta zālē un Baltajā zālē.

Dejas sākās plkst. 20.45 ar polonēzi. Pirmajā deju tūrē muzicēja Nacionālo bruņoto spēku bigbends no Liepājas, pēc tam – Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā (solisti – Aija Vītoliņa un Daumants Kalniņš), uzstājās deju studija Evita un Inteliģences akadēmijas dejotāji.

Otrajā stāvā viesi varēja piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī vērot ūdens kino jeb gleznošanu uz ūdens, un paši iemēģināt roku šajā seno persiešu mākslas tehnikā. Zelta zālē viesus izklaidēja Atis Ieviņš, muzikālā apvienība The Rock Brothers un DJ Kārlis Ķilkuts. Tai blakus darbojās foto salons.

Ap plkst. 23.00 tika dalīta balles torte.

Balles programmu vadīja Intars Rešetins.

2015

RSU_65_jubilejas_balle.jpgTā kā 2015. gadā RSU svinēja universitātes 65 gadu jubileju, tradicionālā Akadēmiskā balle pavasarī nenotika, taču 19. septembrī plkst. 19.00 kultūras pilī Ziemeļblāzma notika 65 gadu jubilejas balle.

Pasākums tika atklāts ar polonēzi, kam sekoja RSU rektora uzruna, muzikālie priekšnesumi un dejas. Balli vadīja Dita Lūriņa un Mārtiņš Egliens.  

Lielajā zālē pasākuma apmeklētājus sagaidīja muzikālie priekšnesumi. Uzstājās Mirage Jazz Orchestra un solisti Diāna Pīrāgs, Dita Lūriņa, Andris Ērglis un Laimis Rācenājs. Kamerzālē muzicēja DJ Kārlis Ķilkuts, Atis Ieviņš un The Rock Brothers.
 

2014

Akadēmiskā balle notika 12. aprīlī. Pirmo reizi tā norisinājās kultūras pilī Ziemeļblāzma. Balles oficiālā daļa sākās plkst. 19.00 Lielajā zālē ar RSU rektora prof. Jāņa Gardovska uzrunu un studentu himnu Gaudeamus Igitur. Pēc tam tika pasniegta tradicionālā RSU Gada balva izcilākajiem studentiem un darbiniekiem astoņās nominācijās.

Svinīgajā ceremonijā uzstājās RSU jauktais koris Rīga, Tautas deju ansamblis Ačkups un instrumentālā grupa, veltot savus priekšnesumus Rīgai. Plašākai publikai tika prezentēts jaunais kora Rīga disks ar dziesmu cikliem Spuldze un nakts taureņi un Mīlestības dziesmas.

Pēc koncerta viesi tika aicināti uz vīna glāzi un cienastu pils 1. stāva zālēs un kafejnīcā. Dejas sākās Lielajā zālē plkst. 20.45 ar polonēzi. Pirmajā deju tūrē muzicēja Nacionālo bruņoto spēku bigbends no Liepājas, pēc tam – Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā (solisti: Aija Vītoliņa un Normunds Rutulis), uzstājās deju studija Evita.

Kamerzālē spēlēja muzikālā apvienība Tonick un Mika Dukura grupa, notika deju priekšnesumi un darbojās dīdžejs.

Ar izrādēm Doktors Dulakmārs un Mikromaģija Kamerzālē un vestibilā pie Lielās zāles uzstājās iluzionisti Dace un Enriko Pecolli. Balles apmeklētājiem bija atvērta pils kafejnīca, un mierīgu noskaņu varēja baudīt ar galdiņiem iekārtotajā sarunu zonā Svinību zālē. Bija apskatāmas izstāžu zāles, parks un skatu tornis. Darbojās zīlēšanas salons un Imanta Prēdeļa foto salons.

Plkst. 22.45 tika dalīta balles torte.

Balles programmu vadīja Normunds Rutulis.

Balles dalībniekiem tika nodrošināta autobusa satiksme uz un no kultūras pils Ziemeļblāzma.

2013

2013. gadā Akadēmiskā balle notika 6. aprīlī. Īpašais viesis bija Raimonds Pauls.

Sagaidot viesus Rīgas Latviešu biedrības nama vestibilā, īpašu noskaņu radīja mūzika un mīmu pāris no jauniešu teātra Brīvo aktieru biedrība

Balles oficiālajā daļā klātesošos uzrunāja rektors Jānis Gardovskis un tika pasniegta tradicionālā RSU Gada balva izcilākajiem studentiem un darbiniekiem astoņās nominācijās.

  • Gada students – Anna Šaļapina
  • Gada ārvalstu students – Kirstena Iterlanda (Kirsten Ytreland)
  • Gada maģistrants – Valda Pastare
  • Gada doktorants – Aleksandrs Derjabo
  • Gada rezidents – Ņikita Bezborodovs
  • Gada zinātnieks – Elīna Škapare
  • Gada docētājs Andris Sprūds
  • Gada administrācijas darbinieks – Edijs Šauers

Pēc svinīgās ceremonijas notika unikāls koncerts, kurā pēc daudziem gadiem atjaunoto Raimonda Paula dziesmu ciklu Spuldze un nakts taureņi izpildīja RSU jauktais koris Rīga un instrumentālā grupa: Pēteris Liepiņš – bass, Reinis Ašmanis – bungas, Raitis Ašmanis – sitamie instrumenti. Diriģente – Zane Zilberte. Solists – Zigfrīds Muktupāvels. Pie klavierēm – Raimonds Pauls. 

Balle notika trīs zālēs vienlaikus. Dejas sākās Lielajā zālē plkst. 21.00 ar polonēzi. Pēc tam tur muzicēja Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā un solisti, grupa Bet Bet, kā arī uzstājās deju studija Evita (vadītāja – Evita Pavasare).

Zelta zālē spēlēja grupas Gain Fast un The Picture, kā arī DJ Kārlis Ķilkuts.

Baltajā zālē darbojās kafejnīca, kur varēja baudīt gaismas un lounge mūzikas spēli. Uz sienām tika demonstrētas videomākslinieka īpaši šim pasākumam radītas projekcijas. Zālē bija novietots ekrāns un emogrāfs, kas, ievietojot pirkstu ierīcē, ļāva izbaudīt sirdspukstu radīto mūziku un mozaīku. Turklāt ikvienam bija iespēja aplūkot savdabīgās ierīces detaļas un uzzināt, kā informācija no sirds, plūstot cauri dažādām ierīcēm, pārtop par mākslas darbu.

Baltajā zālē bija apskatāma arī gleznotāja Alfeja Bromulta simtgadei veltīta izstāde. Līdztekus visam darbojās zīlēšanas salons un Foto pie Brenča. Balles programmu vadīja Valdis Melderis.

2012

Rīgas Stradiņa universitātes Akadēmiskās balles tradīcija atzīmē 10 gadu ilgu vēsturi. Tiek pasniegtas RSU Gada balvas:

  • Gada students – Klāvs Truševskis
  • Gada ārvalstu students – Massensen Izem Ayati
  • Gada maģistrants – Diāna Potjomkina
  • Gada rezidents – Anna Mihailova
  • Gada doktorants – Arnis Āboliņš
  • Gada administrācijas darbinieks – Ingrīda Kalviņa
  • Gada zinātnieks – Edvīns Miklaševičs
  • Gada docētājs – Leons Blumfelds

Pēc ceremonijas notika koncertuzvedums Mīlestības dziesmas (Pētera Butāna mūzika, Friča Bārdas dzeja). Madaras Galviņas horeogrāfija. Diriģente – Evita Taranda. Uzvedumā piedalījās: solisti – Aija Vītoliņa, Ingus Pētersons, RSU jauktais koris Rīga, RSU Tautas deju ansamblis Ačkups, ansamblis Tango Sin Quinto.

Lielajā zālē: polonēze, Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā, ansamblis Tango Sin Quinto, dzied Amber un Ingus Pētersons, Vīnes valsi un tango dejoja studijas Evita dejotāji, notika izsole un tika dalīta balles torte.
Zelta zālē muzicēja grupas Bellaccord un Čehols, brīnumus rādīja izluzionisti.
Baltajā zālē – Mirage cafe: Smilšu kino, improvizācijas teātris ImproZoo un Lounge.

Balles programmu vadīja Valdis Melderis. Fotosalonā svētku mirkļus iemūžināja fotogrāfs Jānis Brencis.

2011

Balles atklāšanas un apbalvošanas ceremonijā Lielajā zālē notika muzikāls 2010./11. gada apskats, koncertā piedalījās RSU koris Rīga , Raita Ašmaņa bigbends, vokālā grupa Ambermusic, Liene Circene, Diāna Pīrāgs, Marko Ojala, Laimis Rācenājs, Andris Ērglis.
Zelta zālē muzicēja grupas Undertango un La Petite Paris. Baltajā zālē uzstājās grupas Kaža, Vadītājs konduktors, MadDry, Catus Catus.

Balles vadītājs bija Artis Robežnieks.

Šā gada ballē tika turpināta Ziemassvētkos iesāktā Labdarības misija, ziedojot tiem, kuriem jāpalīdz. Apmeklējot mākslas salonu balles laikā, ziedojums un maksa gan par fotografēšanos, gan arī par portretu, kuru veidoja mākslinieces Agnija Ģērmane un Agnese Rolava, nonāca rehabilitācijas centra Vaivari mazajiem pacientiem – bērniem ar īpašām vajadzībām. Ziedojumu urnā nonāca arī pēdējā šampanieša izsolē pulksten 23.00 savāktie, kā arī citi ballē ziedotie līdzekļi. Līdzekļi tika vākti rehabilitācijas centra Mākslas un mūzikas terapijas kabineta aprīkošanai ar specializētajām rotaļlietām.

2010

Akadēmiskā balle nenotika, jo 2010. gadā tika organizēta RSU 60 gadu jubilejas svinības ar plašu pasākumu programmu un absolventu, darbinieku un studentu salidojumu un jubilejas koncertu arēnā Rīga 18. septembrī.

rsu-salidojums.jpg

 

2009

Šā gada RSU Gada balvas pasniegšanas ceremonijas muzikālais notikums bija Karla Orfa kantātes Carmina Burana koncertuzvedums RSU kora Rīga, RSU Tautas deju ansambļa Ačkups un mūziķu izpildījumā. Pēc ceremonijas muzicēja Raita Ašmaņa orķestris, uzstājas Igo un grupa The Hobos. Baltajā zālē norisinājās dažādas studējošo aktivitātes, uzstājās grupa Astro’n'out un atraktīvie Stendera ielas zēni.

  • Gada zinātnieks – Vladimirs Kasjanovs
  • Administratīvā personāla Gada balva – Dainuvīte Vītola
  • Akadēmiskā personāla Gada balva – Vita Nagliņa
  • Gada doktorants – Dace Zavadska
  • Gada rezidents – Inga Melbārde-Gorkuša
  • Gada maģistrants – Mārtiņš Daugulis
  • Gada students – Kristīne Zivtiņa
  • Studējošo pašpārvaldes Gada balvu saņēma rektora padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Bernāts

Programmu vadīja Inese un Andris Tauriņi.

2008

Notika Mārtiņa Brauna dziesmu koncerts ar kori Rīga un grupu Keksi. Koris izpildīja Mārtiņa Brauna un Ulda Bērziņa RSU veltīto dziesmu Vecā, labā Alma Mater, kas iecerēta kā Rīgas Stradiņa universitātes himna.

  • Zinātnes Gada balva – Andrejam Šķesteram
  • Akadēmiskā personāla Gada balva – Valodu centram
  • Administratīvā personāla Gada balva – Benitai Kuklejai
  • Gada students – Andrejs Ivanovs
  • Gada maģistrants – Una Aleksandra Bērziņa
  • Gada rezidents – Jana Pavāre
  • Par izcilām sekmēm, aktīvu zinātnisko un sabiedrisko darbu Dekānu atzinības balvu saņēma Jasanta Kodituvaku (Jasantha Kodithuwakku)
  • Studējošo pašpārvaldes Gada balvu saņēma Augstākās izglītības fonda grāmatvede Ligita Lūka
  • Gada doktorants – Ainārs Stepens

Uzrunu teica Norvēģijas Rezerves virsnieku asociācijas pārstāvis Baltijā Eriks Irgens.

Ballē uzstājās: Ingus Pētersons, Ieva Kerēvica un grupa Keksi, Mārtiņš Brauns un Niks Matvējevs, Štrausa stīgu kvartets, seno deju grupa Ballare, grupa Red Bee, DJ Carlo. Balli vadīja Mārtiņš Brūveris.

2007

Balle bija arī kā svinīgs noslēgums diviem nozīmīgiem RSU pasākumiem – ikgadējai zinātniskajai konferencei un RSU Goda doktoru Jāņa Stradiņa, Jāņa Dūmiņa un Valda Birkava inaugurācijas ceremonijai.

Balles muzikālais notikums bija komponista Riharda Dubras garīgās oratorijas Cantus in aeternum atskaņojums simfoniskā orķestra, RSU kora Rīga un solistu izpildījumā, izcilā diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Oratorija tika komponēta iepriekšējā gadā speciāli korim Rīga un Eiropas Medicīnas studentu koru festivālam Rīgā.

Tika pasniegta RSU Gada balva:

  • Gada students – Līga Dermaka
  • Gada rezidents – Dace Zavadska
  • Gada doktorants – Jānis Jušinskis

Piemiņas balvas: Kitijai Kursai, Aleksandram Zlatopoļskim, Dacei Dimzai, Andrejam Ivanovam, Madarai Kreilei, Ilzei Maldupai, Jutai Martinovai, Olgai Deičmanei, Ingrīdai Birzniecei, Madarai Kapeniecei, Katrīnei Morkānei, Sanitai Karālei, Jānim Brūzītim.

Balvu pasniegšanas ceremoniju vadīja Jānis Tomels.

Pēc ceremonijas muzicēja deju orķestris Aivara Gudrā vadībā, vakara gaitā uzstājās solisti Olga Rajecka, Uģis Roze, Modris Laizāns, iluzionisti, mīmi, profesionāli deju pāri un citi viesmākslinieki. Zelta zālē par noskaņu rūpējās DJ Karlo, norisinājās dažādas studējošo saviesīgas aktivitātes.

Pasniedza balvas Cantus in aeternum komponistam Rihardam Dubram un pirmajam Rīgas mēram – ārstam Jānim Birkam.

2006

Akadēmiskā balle notiek universitātes 55. jubilejas zīmē. 1950./1951. bija pirmais patstāvīgais akadēmiskais gads mūsu augstskolā (toreiz – Rīgas Medicīnas institūtā). Tad arī tika dibināti trīs senākie RSU kolektīvi: Tautas deju ansamblis Ačkups, jauktais koris Rīga un Studentu zinātniskā biedrība. Jubilejas atzīmēja svinīgajā ceremonijā un ar nelielu koncertu balles sākumā.

RSU Gada balvu saņēma:

  • Gada students – Valdis Pirsko
  • Gada rezidents – Anda Kadiša
  • Gada doktorants – Signe Tomsone
  • Gada balvu par 55 nostrādātajiem darba gadiem augstskolā piešķīra Ausmai Matusēvičai

Vakara programmu vadīja RSU students Kaspars Zlidnis.

Pēc ceremonijas deju mūzikas šedevrus atskaņoja Raita Ašmaņa bigbends, solisti Ieva Kerēvica, Laimis Rācenājs, Normunds Rutulis un citi viesi.

Zelta zālē muzicēja studējošo vidū populāras grupas H2O, Ēnas, Gain Fast, kuru mūziķi studē RSU.

Pateicības balvas tika pasniegtas:

Ievai Vītiņai – jauktā kora Rīga Gada balva; Gatim Klaucānam – TDA Ačkups Gada balva; Andrejam Ivanovam – Studentu zinātniskās biedrības Gada balva.

Piemiņas balvas tika pasniegtas: Sarmītei Plaudei, Elitai Treilonei, Zanei Zilbertei, Evitai Tarandai, Lindai Piekusei, profesoram Jānim Dūmiņam.

2004

Par balles goda viesiem RSU Eiropas studiju fakultātes studenti bija lūguši Sandru Kalnieti un Medicīnas fakultātes militārās medicīnas studenti – Zviedrijas Karalistes aizsardzības atašeju pulkvedi Ulf Persson.

  • Gada labākie studenti 2003./04. akad. studiju gadā bija Reinis Vilšķērsts (Farmācijas fakultāte), Zanda Raiskuma (Eiropas Studiju fakultāte) un Kanādas pilsone Gouthami Gangadharan (Stomatoloģijas fakultāte)
  • Gada rezidents – Solvita Selderiņa (laboratorijas ārsta specialitāte)
  • Gada doktorants – Arvīds Irmejs

Tika apbalvoti arī aktīvākie RSU studentu organizāciju locekļi – Sporta kluba, Studējošo pašpārvaldes, Studentu zinātniskās biedrības, kora Rīga un Tautas deju ansambļa Ačkups izvirzītie pārstāvji.

Balli vadīja Nauris Puntulis. Programmā – pasaules deju mūzikas šedevri, dziesmas no populārām izrādēm, mūzikliem, filmām. Par mūziku rūpējās Jaunais Rīgas kamerorķestris (diriģents – Viesturs Gailis).

Solisti: Jolanta Gulbe, Nauris Puntulis, Jānis Stībelis, Ivars Pētersons. Latvijas izcilākie instrumentālisti: Madars Kalniņš, Deniss Paškēvičs, Raimonds Macats, Norberts Skraucis, Ainis Zavackis, Ingus Feldmanis, Eduards Glotovs.

2003

Tika apbalvoti četri izcilākie pēdējo kursu studenti, kuri katrs savā nozarē sasnieguši teicamus panākumus gan studijās, gan zinātniski pētnieciskajā darbā:

  • Kaspars Stāmers (Stomatoloģijas fakultāte),
  • Jūlija Jeganova (Eiropas studiju fakultāte),
  • Inta Macāne (Pēcdiploma izglītības fakultāte),
  • Gowry Kathirawetpillai (Ārzemju studentu nodaļa, Medicīnas fakultāte).

2003. gada ballē vienošanos par sadarbību tika noslēgta ar invalīdu un viņu draugu biedrību Apeirons un tās prezidentu Ivaru Balodi. Jau pavisam drīz notika vairāki kopīgi pasākumi – lekcijas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, studentu dalība ratiņkrēslu deju nometnē, akcija studentiem, kad viņi var iesēsties ratiņkrēslā. Šis bija starptautiskais invalīdu gads. Tā kā RSU izglītību iegūst nākamie ergoterapeiti, šāda sadarbība bija loģisks RSU studentu interešu turpinājums.

Balles goda viesis bija kontradmirālis Gaidis Andrejs Zeibots.

Dejas tika atklātas ar polonēzi, ko spēlēja Latvijas Filharmonijas kamerorķestris, bet balles turpinājumā muzicēja orķestris kopā ar Laimi Rācenāju, pēc tam – Pits Andersons ar grupu. Vakaru vadīja aktieris Harijs Spanovskis.

Notika sporta deju kluba Evita paraugdemonstrējumi.

Gatavojoties ballei, ar ieejas karti bez maksas bija iespēja apmeklēt deju kursus. Polonēzi, Vīnes valsi, lēno valsi, diskofoksu varēja apgūt profesionālas dejotājas Evitas Pavasares vadībā.

2002

Tika apbalvoti trīs izcilākie studenti, kas katrs savā nozarē ir sasnieguši teicamus rezultātus: Andra Dērveniece (Pēcdiploma izglītības fakultāte), Aleksejs Kontijevskis (Farmācijas fakultāte) un Oskars Cēris (Eiropas integrācijas institūts).

Tā kā 2002. gadā RSU bija cieša sadarbība ar Gaujas Nacionālo parku, tika noslēgta vienošanās par studentu un darbinieku labprātīgām un labdarīgām aktivitātēm Gaujas Nacionālā parka attīstībā.

Ballē tika aicināti piedalīties vēstnieki un sabiedrības pārstāvji. Tās goda viesis bija Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš ar kundzi Irmu Kalniņu, kā arī Kalmāras Universitātes docētājs Jan Sjolin no Zviedrijas, kas savā laikā bija Eiropas Integrācijas institūta dibināšanas idejas līdzautors un atbalstītājs.

Jau iepriekš Rihtera deju skola nodrošināja iespēju deju kursos apgūt polonēzi un klasiskās dejas, bet Dr. Iveta Ķestere nolasīja interesentiem lekciju par uzvedību un ģērbšanās stilu saviesīgos pasākumos, jo RSU absolvents ir ne tikai profesionālis un speciālists, bet arī sabiedrības cilvēks, kam uzvedības etiķetes ievērošana ir neatņemama dzīves sastāvdaļa.

Programmu vadīja Juris Žagars.

Muzicēja LMA studentu Jaunais Rīgas kamerorķestris Viestura Gaiļa vadībā, uzstājās Rīgas cirka un citi mākslinieki.